tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Z folklorem w tle

 


W czwartek, 21 marca w Przedszkolu nr 5 odbyły się warsztaty rękodzielnicze dla nauczycieli przedszkoli na temat "Tradycje palmy wielkanocnej w Opoczyńskim". Organizatorami przedsięwzięcia był Biblioteka Pedagogiczna oraz Przedszkole nr 5. Dwugodzinne warsztaty prowadziła twórczyni ludowa, Józefa Marszałek.
Wszystkich przybyłych na warsztaty serdecznie powitał dyrektorka placówki, Halina Ceglarska. Potem zaprosiła do obejrzenia części artystycznej na ludowo w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 5. Dzieciaki ubrane w stroje ludowe dały popis niebywałych umiejętności tanecznych. Tańce ludowe opracowane w nieco innej aranżacji bardzo przypadły wszystkim do gustu. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.
W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziła twórczyni ludowa z Dzielnej, Józefa Marszałek. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko podpatrzeć, ale też samemu wykonać tradycyjne plamy wielkanocne. Widać było, że nie jest to łatwa sztuka, która wymaga nie tylko zdolności, ale także cierpliwości.
Organizatorzy warsztatów za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim, tym którzy pomogli przy zorganizowaniu obydwu spotkań. Bez ich wsparcia przygotowanie tego typu zajęć byłoby bardzo trudne.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »