tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Z bezpieczeństwem za pan brat

 
Publiczna Szkoła Podstawowa w Radzicach rozpoczęła cykl zajęć profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza niąSpotkanie z policjantem


W piątek, 10 września w ramach akcji „Bezpieczna droga ucznia do szkoły” odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z udziałem funkcjonariusza policji. Placówkę odwiedził mł asp. Rafał Karasiński z Zespołu ds. Nieletnich opoczyńskiej KPP.
Policjant przypomniał uczniom najważniejsze przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagadnienia z zakresu odpowiedzialności nieletnich. Szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia drogowe z jakimi mogą się spotykać dzieci. Mówił o przyczynach i ewentualnych skutkach wypadków z udziałem nieletnich a także zaapelował o używanie elementów odblaskowych.
– W ramach zajęć z wychowania komunikacyjnego prowadzonych przez Danutę Bierdowską uczniowie poznają ogólne zasady bezpieczeństwa na drogach. Nasza placówka dba o edukację drogową i prowadzi systematyczne zajęcia z wychowania komunikacyjnego – podkreśla inicjatorka akcji i koordynatorka ds. bezpieczeństwa w szkole Maryla Barul. Nad całością działań z tego zakresu czuwa dyrektorka Dorota Królik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »