tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Z TPD do teatru

 
W środę, 1 grudnia zarząd TPD zorganizował wycieczkę do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl zatytułowany „Next–ex”

Do uczestnictwa w wycieczce tym razem zaproszono młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z SLO, ZSO, ZSP nr 1 oraz grupę gimnazjalistów z ZSS nr 2. Organizatorzy wybrali właśnie ten spektakl, bo treść i przesłanie sztuki znalazło wdzięcznych odbiorców w tej grupie wiekowej, a język przekazu był wyjątkowo czytelny dla młodych widzów.
Wybór sztuki organizatorzy potraktowali jako krok w stronę oswajania młodzieży z teatrem, który nie musi kojarzyć się z nudą i patosem. Sztuka Juliusza Machulskiego, autora oryginalnych i wielokrotnie nagradzanych komedii, to współczesna opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego córki – jedynaczki. Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów.
Po spektaklu grupa zatrzymała się także na krótko w „Manufakturze”, gdzie widać już święta. Jednak ze względu na prawdziwie zimową aurę, trzeba było pożegnać się z Łodzią i wyruszyć w dalszą podróż, by uczestnicy wycieczki spoza Opoczna mogli bezpiecznie dojechać do swoich domów. W drodze powrotnej kierowniczka wycieczki, Danuta Wedlechowicz przygotowała ciekawą zabawę, w której połączyła andrzejki z mikołajkami i każdemu uczestnikowi wręczyła batonik z sentencją. Po atmosferze, jaka panowała w autokarze oraz dyskusjach, jakie toczyli młodzi w drodze powrotnej, można uznać, że kolejna wizyta w teatrze, zorganizowana przez TPD była bardzo udana.
Wycieczkę zorganizowały z ramienia TPD Helena Stasiak, Krystyna Fatel oraz Danuta Wedlechowicz. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Bożena Zdanowska z ZSP nr 1 i Anna Pęczek z ZSO.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »