tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Z § za pan brat

 
Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie z ?Żeroma?


Kolejny raz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego osiągają jedne z najwyższych w kraju wyników w olimpiadach przedmiotowych.
14 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Państwe i Prawie. O nagrodę główną walczyło 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród finalistów znalazła się Anna Bubel, uczennica klasy IIf LO. Aby znaleźć się w finale, 30 najlepszych uczniów musiało pokonać ponad 3 tys. osób z ponad 160 szkół z całej Polski.
Finał składał się z dwóch części: testu oraz części ustnej. Test, na rozwiązanie którego uczniowie mieli godzinę, składał się z 50 pytań. Dotyczyły one m.in. prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz socjologii prawa. Do ustnej części finału przeszło tylko dziesięć osób, które uzyskały najlepszy wynik z testu. Wśród nich była także Ania i to już jest wielkim sukcesem.
W części ustnej finaliści musieli odpowiedzieć na trzy wylosowane pytania. Oceniała ich Komisja Centralna, w skład której weszli wybitni specjaliści z zakresu prawa i państwa. Honorowy patronat nad olimpiadą, organizowaną przez WSPiA wspólnie z Podkarpackim Kuratorium Oświaty, objął minister sprawiedliwości. Patronat medialny sprawował Dziennik Gazeta Prawna. Merytoryczna opieka powierzona została Radzie Programowej, w skład której wchodzili wykładowcy WSPiA, m.in. prof. Zbigniew Ćwiąkalski (przewodniczący), prof. Wiesław Skrzydło i prof. Zbigniew Czarnik. Nagrody laureatom i finalistom olimpiady wręczył prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, prof. Andrzej Zoll oraz prof. Andrzej Witkowski, przewodniczący Komisji Centralnej Olimpiady. Prof. Jerzy Posłuszny ? gratulując najlepszym uczniom z całej Polski ? powiedział, że zaproszenie do wręczenia dyplomów prof. Andrzeja Zolla to szczególny sposób uhonorowania młodych, wybitnych ludzi. Jest to wybitny prawnik i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Mam więc nadzieję, że jego obecność zachęci was do dalszej ciężkiej pracy oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań prawniczych. Dziś jesteście dla nas bohaterami. Osiągnęliście wspaniałe wyniki, choć tematyka Ogólnopolskiej Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie jest bardzo trudna ? mówił prof. Jerzy Posłuszny, rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Dodał, że gratulacje należą się również nauczycielom, którzy doskonale przygotowali swoich uczniów.
A my gratulujemy ogromnego sukcesu Ani Bubel, której zainteresowanie tą tematyką obudziło się w klasie pierwszej i to o kierunku medyczno?technologicznym. Mimo że jej zainteresowania naukami przyrodniczymi dawały także spektakularne wyniki i przegrały z pasją jaką stało się prawo. Jeszcze raz gratulujemy, a dyrekcja szkoły obiecuje wsparcie w przygotowaniach do realizacji marzeń związanych z kontynuowaniem nauki na studiach prawniczych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »