tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 ZST gościnny dla gimnazjalistów

 
Piątek, 12 kwietnia był dniem otwartym Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym

Tegoroczna akcja promocyjna skupiała się głównie na dwóch kierunkach ? prezentacji specjalizacji wojskowej oraz dominujących profili kształcenia: technika samochodowego, technika mechanika oraz technika budownictwa.
Uczniowie z Ogonowic, Opoczna, Wygnanowa, Mroczkowa Gościnnego, Białaczowa, Rusinowa i Drzewicy wizytę w szkole rozpoczęli od spotkania z pułkownikiem rezerwy, Pawłem Wiktorowiczem ? opiekunem klasy technikum o specjalizacji wojskowej. Dzielił się on z gimnazjalistami doświadczeniem wyniesionym z pracy w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Prezentował filmy i omawiał techniki szkoleń żołnierzy.
Młodzież dowiedziała się, że nowo powstała specjalizacja wojskowa przygotuje do pracy w służbach mundurowych takich jak wojsko, policja czy straż pożarna. Młodzież dowiedziała się o tym, że aby myśleć o przejściu przez ciężkie wymogi rekrutacji do służb mundurowych, musi mieć odpowiedniego nauczyciela, który zna tematykę od podszewki, zasady szkolenia i będzie potrafił odpowiednio pokierować procesem nauczania.
Kolejny punkt programu obejmował przybliżenie popularnego kierunku kształcenia jakim jest technik budownictwa. Nauczyciele przedmiotów zawodowych prezentowali nowoczesne techniki wznoszenia budowli oraz przedstawiali ciekawostki architektoniczne z całego świata.
Zawody mechaniczne oferowane w technikum i zasadniczej szkole zawodowej prezentowane były na terenie szkolnych warsztatów. Na stacji diagnostycznej młodzież zobaczyła, jak przeprowadza się przegląd techniczny samochodu. Na sąsiednim dziale gimnazjaliści uczestniczyli w naprawie samochodu wykonywanej przez starszych kolegów.
Dopełnieniem wizyty była jazda samochodami nauki jazdy po placu manewrowym oraz qudami pod opieką instruktorów.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »