tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 "Złoto" dla albumu

 Na scenie był jeden, pozostali twórcy albumu śledzili wydarzenia siedząc na widowni


W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łodzi rozdano prestiżowe nagrody, Złote Ekslibrisy. Najlepszym wydawnictwem albumowym o ziemi łódzkiej uznano "Opoczno i opocznianie w dawnej fotografii".
Złote Ekslibrisy wręczono po raz dwudziesty wydawcom najlepszych i najbardziej atrakcyjnych książek i albumów o Łodzi i regionie. Patronat nad tą nagrodą objął marszałek województwa łódzkiego.
Najlepszą książką o Łodzi uznano dwutomowy ?Filmowy pałac ziemi obiecanej? wydany przez Stowarzyszenie Miłośników off?Kultury ?SMoK? i Muzeum Kinematografii, natomiast najlepszą książką o ziemi łódzkiej wybrano ?Kutno poprzez wieki? pod red. Jana Szymczaka. Pozycję ?Opoczno i opocznianie w dawnej fotografii? uznano za najlepsze wydawnictwo albumowe o ziemi łódzkiej w 2011 roku.
Wręczono również Superekslibrisy przyznane zmarłemu Andrzejowi Gramszowi, twórcy wydawnictwa GRaKO oraz powieściopisarce Krystynie Wieczorek, zwanej Reymontem w spódnicy.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła 16 kwietnia się w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi. W imieniu zespołu redakcyjnego opoczyńskiego Złotego Ekslibrisa odebrał Tomasz Łuczkowski, dyrektor opoczyńskiego muzeum. Pamiątkowymi dyplomami uhonorowano także Muzeum Regionalne oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. Za efekty pracy przy albumie dyplom odebrała także Brygida Grodzicka, która zajęła się składem tej publikacji.
Na sali podczas uroczystości obecni byli współautorzy albumu Bożena Świątek?Mazur, Brygida Grodzicka, Robert Kowalski, Jan Siempiński i Edward Zagdański.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »