tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Złoto, srebro i brąz naszych sztafet

 
Mistrzostwa województwa w sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychTrzy najlepsze gimnazjalne sztafety chłopców. Srebro dla Prymusowej Woli, brąz dla MniszkowaW piątek, 26 października na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji ?Malinka? w Zgierzu odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych. Do zawodów awansowało 12 najlepszych sztafet wyłonionych podczas etapu rejonowego. Walka na trasie biegu była bardzo zacięta i toczyła sią do ostatnich metrów.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych największy sukces zanotowała sztafeta Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, która wywalczyła mistrzostwo województwa. Złota drużyna chłopców z ZSPryw. biegła w składzie: Sławomir Kuc, Mateusz Stępień, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak, Michał Kalinowski, Dawid Witek, Damian Prusek, Łukasz Gubka, Wiktor Sadzikowski. Opiekun Cezary Kądziela.
W sztafetach gimnazjalistów bardzo dobrze zaprezentowały się ekipy Gimnazjum w Prymusowej Woli i Gimnazjum w Mniszkowie, które w grupie chłopców zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Kolejność
1. Bełchatów
2. Gim. w Prymusowej Woli
3. Gim. w Mniszkowie
4. Gim. w Aleksandrowie Łódzkim

Skład drużyny Gimnazjum w Prymusowej Woli: Stanisław Wilk, Fabian Kawiński, Łukasz Wilk, Maciej Biedrowski, Arek Skibiński, Michał Wdówka, Damian Nowakowski, Michał Jachimowski, Tomasz Budziński, Piotr Gielec, Szymon Kszczot, Szymon Sołtysiak. Opiekunowie Zbigniew Fura i Urszula Kowalczyk.
Sztafeta z Prymusowej Woli powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Wtedy to, na zawodach wojewódzkich w Łodzi, również wywalczyła srebrne medale.
Brązowa sztafeta Gimnazjum z Mniszkowa wystąpiła w składzie: Patryk Nojek, Maciej Grzywacz, Oskar Mastalerz, Kacper Smak, Damian Tarnawski, Paweł Wojdyła, Arkadiusz Majchrzak, Dominik Gwarda, Łukasz Jachimowski i Bartłomiej Stępień. Opiekun Rafał Marszałek.
Trzy najlepsze sztafety awansowały do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w kwietniu w Łodzi.
Dziewczęta z Prymusowej Woli zajęły miejsce siódme, natomiast biegaczki z Drzewicy zostały sklasyfikowane na ósmej pozycji. Zwyciężyły dziewczęta z Aleksandrowa Łódzkiego.
Wyjazd zawodników z Prymusowej Woli odbył się w ramach zadania publicznego ?Upowszechnianie kultury fizycznej w gminie Sławno poprzez organizację i uczestnictwo w rozgrywkach sportowych dzieci i młodziezy o charakterze gminnym i ponadgminnym pod nazwą Poznaj smak sportowej rywalizacji?, powierzonego Międzyszkolnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu ?Olimpijczyk?.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (799) z dnia 2 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »