tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Złote gody w Drzewicy

 
We wtorek, 7 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy odbyła się uroczystość wręczenia medali ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?. Na spotkanie zaproszono pary, którym oznaczenia przyznano w ubiegłym roku


Małżeństwa z wieloletnim stażem, ich rodziny oraz zaproszonych gości powitał burmistrz Janusz Reszelewski. ? Kiedy sięgacie myślą wstecz i widzicie owoce waszego trudu, nie żałujecie wspólnie przeżytych lat, bo są one symbolem wierności i miłości rodzinnej ? zwrócił się do jubilatów. ? Są dowodem wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, pięknym przykładem zgody i miłości dla wszystkich tych, którzy dzisiaj, podobnie jak przed laty, decydują się związać węzłem małżeńskim.
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed ponad pół wiekiem rodziny został doceniony przez władze państwowe. Prezydent RP nadał jubilatom medale ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?. Zanim jednak wręczono zaszczytne wyróżnienia małżonkowie podziękowali sobie wzajemnie za zgodny, szczęśliwy i trwały związek.
Aktu dekoracji dokonali burmistrz Reszelewski, przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Jedlińska. Medale, legitymacje oraz piękne bukiety kwiatów odebrały małżeństwa, które w ubiegłym roku obchodziły 50. rocznicę ślubu:

* Teresa i Stanisław Dąbrowscy z Dąbrówki
* Teresa i Władysław Gamoniowie z Domaszna
* Marianna i Eugeniusz Gapysowie z Domaszna
* Krystyna i Stanisław Kośkowie z Drzewicy
* Aniela i Janusz Lachowie ze Strzyżowa
* Janina i Jerzy Laszczykowie z Drzewicy
* Bronisława i Marek Pałganowie z Drzewicy
* Irena i Franciszek Pisarscy z Brzustowca
* Genowefa i Mieczysław Plutowie z Drzewicy
* Leokadia i Antoni Tępińscy z Krzczonowa.

Złoci jubilaci otrzymali mnóstwo gratulacji i życzeń od przedstawicieli władz samorządowych oraz proboszcza parafii w Drzewicy, ks. Adama Płuciennika. Wszyscy życzyli im jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat w dobrym zdrowiu. Nie mogło oczywiście zabraknąć jubileuszowego toastu lampką szampana. Potem przyszedł czas na poczęstunek, rozmowy i wspomnienia w miłej, rodzinnej atmosferze.
Dodajmy, że medale przyznano także Rozalii i Józefowi Kraulom z Drzewicy (57. rocznica zawarcia związku małżeńskiego), Teresie i Hieronimowi Wrzoskom z Radzic Dużych (51. rocznica), Julii i Wacławowi Adamusom z Drzewicy, Stanisławie i Stanisławowi Gałkom z Dąbrówki oraz Genowefie i Stanisławowi Kwietniewskim z Domaszna (wszyscy 50. rocznica). Te pary nie mogły wziąć udziału w uroczystości, dlatego delegacja gminy uda się z odznaczeniami do ich domów.

Wspólna fotografia uczestników uroczystości


Gratulacje od przewodniczącej Rady GiM odbierają Genowefa i Mieczysław Plutowie


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »