tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Złota Wstęga MTB

 
Kolarstwo górskie


W minioną sobotę, 28 kwietnia nasi kolarze rywalizowali w wyścigu MTB ?Złota Wstęga?, rozgrywanym w Złotym Stoku na Dolnym Śląsku. Trener Przemysław Gierczak zabrał na zawody pełny skład Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno: Martę Turoboś, Marię Ziółkowską, Szymona Białasa, Maksymiliana Jędrzejczyka i Marcelego Bogusławskiego. Ponadto w składzie znalazł się Mateusz Laszczyk z LKK LUKS Sławno.
Grupa dotarła na miejsce w piątek, aby dokładnie zapoznać się z trasą wyścigu, która według zapowiedzi organizatorów miała być arcytrudna. Po objeździe rundy okazało się jednak, że jest dość trudna technicznie, ale nasi zawodnicy nie mieli z nią najmniejszych problemów. Kapitalna była za to sceneria i lokalizacja samego miasteczka wyścigu, które było umiejscowione w nieczynnym kamieniołomie w sąsiedztwie kopalni złota, z której słynie Złoty Stok.
Jako pierwszy z naszych zawodników na trasę wyruszył junior młodszy Marceli Bogusławski. Od samego startu ton rywalizacji nadawała dwójka Marceli Bogusławski oraz Dawid Bujalski z KKW Jama Wałbrzych. Już w połowie wyścigu było wiadomo, że walka o zwycięstwo rozegra się między Bogusławskim i Bujalskim. W końcowej fazie na jednym ze zjazdów Marcelego przyblokował zawodnik dublowany i nasz kolarz stracił kilkanaście sekund do prowadzącego w tym momencie zawodnika z Wałbrzycha. Nie poddał się i podjął próbę doścignięcia lidera na jednym z karkołomnych zjazdów. Pojechał znacznie szybciej niż rywal, jednak na zakręcie zaliczył ?bliskie spotkanie trzeciego stopnia z drzewem?. Na szczęście obyło się bez kontuzji, ale zmagania zakończył na drugiej pozycji.
Później na trasę wyruszyły panie, wśród nich orliczka Marta Turoboś oraz juniorka Maria Ziółkowska. Nasze dziewczyny nie są obecnie w najlepszej dyspozycji i startują bardziej w celach treningowych, ale nie przeszkodziło im to w rywalizacji z krajową czołówką. Marta wywalczyła trzecią lokatę wśród seniorek oraz pierwszą w orliczkach. Marysia zakończyła zmagania na czwartej pozycji w juniorkach.
Na starcie wyścigu juniorów stanęli Maksymilian Jędrzejczyk oraz Mateusz Laszczyk. Od samego staru w pierwszej dziesiątce plasował się Mateusz, a na początku drugiej dziesiątki Maksymilian, który zmagał się z problemami sprzętowymi. Ostatecznie Mateusz Laszczyk finiszował na ósmym miejscu, a Maksymilian dotarł na metę jako dwunasty.
W wyścigu elity naszym reprezentantem był Szymon Białas, który pierwszy rok ściga się w gronie seniorów. Jechał bardzo dobrze, nie ustępując starszym i bardziej doświadczonym rywalom. Po bardzo ciężkim wyścigu w ogromnym upale Szymon cieszył się na mecie z dziesiątej lokaty.
Bardzo pracowicie spędzą nasi zawodnicy najbliższy tydzień, ponieważ już w środę wyjadą na międzynarodowy wyścig MTB do Zielonej Góry i w czwartek będą rywalizować z europejską czołówką. Po powrocie z wyścigu w piątek rano Szymon i Marta przystępują do egzaminu maturalnego z języka polskiego, a już o godz. 12.00 cała ekipa wraz z maturzystami wyruszy do Żerkowa na pierwszą edycję Pucharu Polski MTB. Życzymy powodzenia na maturze i w wyścigach.


Silna grupa kolarzy górskich ze Sławna

Na trasie Mateusz Laszczykpe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »