tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Złote pary z gminy Drzewica

 
W piątek, 4 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Drzewicy odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie

W spotkaniu z władzami samorządowymi gminy uczestniczyło pięć par, które mogą się pochwalić stażem małżeńskim przekraczającym pół wieku. W tym gronie byli:

Janina i Stefan Nowakowie z Zakościela ? obchodzący 51. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego
Otolia i Tadeusz Karkowscy z Werówki,
Marianna i Bartłomiej Pietrasikowie z Drzewicy,
Teresa i Bronisław Tądrowie z Radzic Małych,
Jadwiga i Stanisław Wójciccy z Drzewicy
? wszyscy świętujący Złote Gody.

Wszystkich zebranych powitał burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, pełniący również funkcję kierownika USC. ? Życie nauczyło was wiele ? szanować człowieka i wielkość związku małżeńskiego, rozwijać założoną przed laty rodzinę, pozwoliło ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie ? zwrócił się do jubilatów. ? Kiedy dzisiaj sięgacie myślą wstecz i widzicie owoce waszego trudu, zapewne nie żałujecie wspólnie przeżytych lat. Są one symbolem wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, wzorem zgody i miłości dla wszystkich, którzy dzisiaj, podobnie jak wy przed laty, decydują się związać węzłem małżeńskim.
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed ponad pół wiekiem rodziny został doceniony przez władze państwowe. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał jubilatom medale ?Za długoletnie pożycie małżeńskie?. Zanim małżonkowie odebrali odznaczenia podziękowali sobie nawzajem za szczęśliwe i trwałe małżeństwo.
Doniosłego aktu dekoracji dokonali burmistrz Reszelewski i przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska. Z kwiatami pospieszyła Dorota Jedlińska, zastępczyni kierownika USC, główna organizatorka uroczystości.
Nie zabrakło serdecznych gratulacji i życzeń kolejnych wspólnych lat w dobrym zdrowiu. Oprócz samorządowców powinszowania złożył jubilatom proboszcz parafii w Drzewicy, ks. Adam Płuciennik. Po toaście przyszedł czas na pamiątkowe fotografie i słodki poczęstunek w miłej, rodzinnej atmosferze.
Dodajmy, że w uroczystości nie mogli uczestniczyć obchodzący 50. rocznicę ślubu Stanisława i Stefan Białkowie z Dąbrówki. W ich imieniu wyróżnienia odebrała córka.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »