tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 X Jubileuszowy Bal Charytatywny „U Sokoła”

 
W sobotę, 13 lutego o godz. 20.00 rozpoczął się X Jubileuszowy Bal Charytatywny „U Sokoła”

Po rocznej przerwie Parafia Nawiedzenia NMP w Opocznie z proboszczem ks. Leszkiem Sokołem dopełniła dzieła, które zapoczątkowała 11 lat temu. Przez te lata wiele dobrego dzięki dobroczynności uczestników balów popłynęło dla potrzebujących. Parafia, której przewodzi ks. Leszek słynie z takich zrywów i akcji chwytających za serce na rzecz tych słabszych i zagubionych. Wiele fundacji i organizacji poszło w jej ślady.
Ten X Jubileuszowy to był bal jakiego jeszcze nie było. W eleganckiej restauracji o godz. 20.30 po pierwszym posiłku obecni, a tym prawie wszyscy Rycerze Kolumba, w takt polskiego tańca narodowego, pod przewodnictwem wodzireja, chodzonym rozpoczęli nocne szaleństwa ostatkowe. W pewnej chwili zawiązało się koło, a do środka poproszony został organizator, ks. Leszek. Wówczas rodziny, które juz po raz dziesiąty uczestniczyły w balach organizowanych przez proboszcza, wyraziły w imieniu uczestników słowa wdzięczności i uznania za działalność. Ks. Leszek Sokół zdmuchnął z tortu 10 świeczek, otrzymał 10 czerwonych róż „kardynałów”, wzniesiony został toast i posypało się konfetti. Po tej niezwykle sympatycznej wstawce popłynęły rytmy walczyka zapoznawczego, a wodzirej w znakomitej formie wprowadził uczestników w zaczarowany świat zabawy i tańca. Nikt z obecnych nie czuł się obco. Nastąpiła pełna integracja i radość. W chwilach wytchnienia Jerzy Misiurski prowadził aukcję, dochód z której zostanie przeznaczony dla potrzebujących. Na zakończenie balu wszyscy otrzymali pamiątkowa płytkę okolicznościową wykonaną przez Ceramikę Paradyż z wizerunkiem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i napisem: Niech Matka Boża ma Was w swej opiece. Z całego serca dziękuje Wam za dobroć okazaną drugiemu

ks. proboszcz Leszek Sokół
Nam ksiądz proboszcze powiedział jeszcze: - Wielką wdzięczność wyrażam wszystkim gościom X Jubileuszowego Balu Charytatywnego za ich ofiarność, za obecność, za wrażliwość i serce okazane bliżniemu. Jestem jedynie ich pośrednikiem i przekaźnikiem dobroci i miłości. Niestety wielu zaproszonych włodarzy naszej gminy pomimo obietnic na bal nie przybyło i nie wsparło dzieła miłosierdzia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »