XXV Bieg Niepodległości

Rekordy życiowe zawodników Granpol Sławno w XXV Biegu Niepodległości w Warszawie

Justyna Woźniak i Jakub Wożniak na trasie XXV Biegu Niepodległości

Pod wieloma względami rekordowy okazał się XXV Bieg Niepodległości, rozgrany w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Start nastąpił 11 listopada o godz. 11.11.
Pierwszy z rekordów padł podczas zapisów internetowych. Zainteresowanie biegiem zaskoczyło samych organizatorów, bo już po 32 godzinach od uruchomienia zapisów został wyczerpany limit 12 tysięcy uczestników, co jest niekwestionowanym rekordem na skalę kraju.
Po kilkunastu dniach od zamknięcia listy startowej, podczas wnikliwej weryfikacji zgłoszonych, organizatorzy udostępnili jeszcze około 1000 miejsc kolejnym chętnym biegaczom. Dodatkowe zapisy trwały niespełna 5 minut, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu biegiem jak i popularności tej dyscypliny sportu.
Tegoroczna frekwencja w biegu również była rekordowa. Organizatorzy spodziewali się na starcie ponad 12 tysięcy biegaczy. Ostatecznie na linii mety zameldowało się 10157 osób.
Wśród licznego grona biegaczy znaleźli się zawodnicy reprezentujący PPH Granpol ze Sławna, którzy poprawili swoje dotychczasowe wyniki na dystansie 10 km.
W czasie 37 minut i 22 sekund pokonał trasę Michał Frączek, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy na tym dystansie. Michał zajął 120. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Równie dobrze spisała się Justyna Woźniak, poprawiając dotychczasowy rekord o 30 sekund. Uzyskany czas ? 40 minut i 20 sekund ? uplasował ją na 421. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 13. pozycji wśród kobiet.
W biegu startował również Jakub Woźniak, jednak tym razem nie walczył o miejsce w ścisłej czołówce, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy zajął 6. pozycję. Zadaniem Kuby, wracającego do regularnych treningów po kontuzji, było kontrolowanie czasu i tempa Justyny biegnącej na nowy rekord życiowy. Rola tzw. pacemakera w tym przypadku przyniosła zamierzony rezultat.
Zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.