tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Wytańczyli medale

 
Sukcesy Klubu Sportowego „Aster”

W ostatni weekend listopada odbyły się w Warszawie XV Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym. Wzięło w nich udział ok. 300 tancerzy z całego kraju.
Nominację do mistrzostw mogło uzyskać po 12 najlepszych w końcowym rankingu zawodników. W trakcie roku odbywa się 5-6 eliminacji mistrzostw Polski, podczas których tancerze zdobywają punkty. Na koniec roku do tych punktów dodawane są jeszcze punkty „lojalnościowe” wobec PZTS. Po podsumowaniu wszystkich punktów powstaje ranking, według którego odbywają się dopiero nominacje do mistrzostw Polski.
Z Klubu Sportowego „Aster” nominację uzyskali niemal wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali go przez cały rok. Wyniki były również zadowalające. W najmłodszej kategorii tytuł mistrzyni Polski dance show uzyskała Maria Wojciechowska, a tytuł drugiej wicemistrzyni Aleksandra Kabała, która przegrała drugie miejsce tylko jedną notą sędziowską. Marysia wytańczyła również trzecie miejsce w kategorii disco dance freestyle. Tytuł wicemistrzyń dziewczynki zdobyły również w duecie dance show oraz miniformacji.
W starszej kategorii tytuł mistrzyni Polski hip-hop juniorów młodszych wywalczyła Wiktoria Kępa, wicemistrzyniami Polski w duecie dance show zostały Karolina Wilczyńska i Justyna Wojciechowska, natomiast tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii disco dance wytańczył Bartłomiej Dębiec.
Nasze miniformacje i formacje uplasowały się na trzecich i czwartych miejscach. W kategorii juniorów formacje zdobyły tytuły wicemistrzów (przegrali tylko jedną notą sędziowską) i drugich wicemistrzów Polski, a w kategorii młodzieżowców Przemysław Bodio wytańczył tytuł drugiego wicemistrza Polski w kategorii disco dance freestyle i to samo miejsce z partnerką Katarzyną Ogłuszką w kategorii dance show duety. Ponadto wielu naszych tancerzy weszło do finałów mistrzostw Polski, a ponad 20 osób reprezentowało klub w konkursie „No stress” i wszyscy wrócili z medalami. Podsumowując tegoroczne mistrzostwa można powiedzieć, że jeszcze nigdy „Aster” nie miał tak udanego startu i tak licznych sukcesów.
6 grudnia sześcioro naszych tancerzy zdecydowało się wystartować w Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym organizowanych przez federację IFMD. Mistrzostwa odbyły się w Łodzi. Wzięło w nich udział zaskakująco dużo tancerzy z całego kraju, pewnie dlatego, że jest to nowa federacja i wiele klubów było ciekawych zarówno organizacji zawodów jak i wyników swoich tancerzy. Na mistrzostwa przyjechali również reprezentanci innych krajów, a organizację można ocenić na wysokim poziomie.
Wyniki naszych tancerzy były następujące: Aleksandra Lachowska – 1. miejsce w kategorii disco dance juniorów (liga B), Przemysław Bodio – 1. miejsce w kategorii disco dance freestyle młodzieżowców i 2. miejsce w kategorii disco dance młodzieżowców (liga A), Natalia Witkowska – 6. miejsce w kategorii disco dance freestyle juniorów młodszych (liga B), Katarzyna Ogłuszka – 7. miejsce w kategorii disco dance juniorów (liga A).
– Był to już ostatni konkurs w tym roku kalendarzowym. Przed nami chwila odpoczynku a później rozpoczynają nowy maraton szkoleniowy, który mam nadzieję, doprowadzi nas do jeszcze lepszego rozwoju i przyniesie naszym tancerzom, klubowi i miastom kolejne sukcesy – podsumowała instruktorka KS „Aster” Beata Będerz.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »