tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Wyszehradzki Rajd Kolarski

 

W piątek, 5 kwietnia odbyła się w Warszawie konferencja prasowa z udziałem ministra spraw zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, minister sportu Joanny Muchy i byłego kolarza Czesława Langa. Szef polskiej dyplomacji zaprezentował zapowiadaną wcześniej realizację idei wyścigu łączącego kraje członkowskie Grupy Wyszehradzkiej.
Zaproponowana przez Radosława Sikorskiego cykliczna impreza kolarska promująca kraje grupy Czworokąta Wyszehradzkiego, odbędzie się w dniach 17?18 maja br.
1. Wyszehradzki Rajd Kolarski wystartuje 17 maja o godz. 16.00 ze stolicy Węgier, Budapesztu i zakończy się w południe 18 maja na Rynku Głównym w Krakowie.
Uczestnicy wyścigu, w którym wystartuje maksymalnie 300 zawodników, zarówno kobiet jak i mężczyzn, będą musieli pokonać jednoetapową trasę o długości 533 kilometrów. Trasa wyścigu prowadzi przez wszystkie kraje grupy V4: Węgry, Słowację, Czechy i Polskę. Prawie trzysta kilometrów rajdu przebiegać będzie po terenie Słowacji.
Po starcie w Budapeszcie kolarze przejadą przez węgierskie miejscowości: Szentendre, Domos, Esztergom; słowackie miasta: Nové Zámky, Nitra, Prievidza, Žilina i Čadca; czeski Frýdek?Mistek oraz polski Cieszyn i Bielsko?Białą. Rajd zakończą w Krakowie, gdzie odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców i uczestników wyścigu.
Rajd ma otwarty i amatorski charakter, więc może w nim uczestniczyć każdy kto czuje się na siłach pokonać długą trasę wyścigu.
Rywalizacja odbędzie się w kategorii indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz drużynowej. Zespół może tworzyć od 5 do 10 zawodników. W klasyfikacji drużynowej uwzględnione zostaną czasy indywidualne trzech najlepszych zawodników zespołu.
Przewiduje się nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy euro. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody w wysokości 10 tysięcy euro. Natomiast najlepsi zawodnicy reprezentujący kraje Partnerstwa Wschodniego liczyć mogą na specjalne wyróżnienie od organizatorów.
Uczestnicy, którzy nie podołają trudom rajdu skorzystać będą mogli z busów, które przywiozą ich do mety wyścigu.
Już wkrótce dokonać będzie można rejestracji udziału na oficjalnej stronie internetowej www.visehradbicyclerace.com, gdzie również znaleźć można więcej informacji o rajdzie. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ liczba uczestników jest z góry ograniczona i podzielona została między obywateli wszystkich czterech krajów grupy V4. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 maja. Opłata startowa wynosi 20 euro.
Organizatorem kilkugodzinnego rajdu (ok. 17,5 ? 20 godzin) jest Czesław Lang z firmy Lang Team. Patronat nad wyścigiem objęli ministrowie spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej.
Krótki film promujący wspominaną imprezę kolarską zobaczyć można na serwisie YouTube.
Źródło: PAP
Waldemar Oszczęda


Waldemar Ireneusz Oszczęda   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »