tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wystawa i czekolada

 

W Muzeum Regionalnym otworzono nową wstawę czasową „Kolorowy świat ludowych zabawek”. Dodatkową atrakcją dla wszystkich, którzy odwiedzili w miniony piątek muzeum była degustacja czekolady.
Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy z Kielc. Zgromadzono wiele interesujących zabawek, które działają na wyobraźnię i są niezwykle kolorowe. Można zobaczyć konie na biegunach, bryczki z konikami, kołyski, trykacze z wiatrakami, karuzele, koguty na kółkach, grzechotki, klepaki, ptaszki i piszczałki. Zabawki zrobione są głównie z drewna (lipa, brzoza, olcha, topola), ale także z gliny, kory, słomy, sitowia, wikliny, papieru, tkaniny.
Zebranych na otwarciu wystawy przywitał dyrektor placówki Tomasz Łuczkowski, który mówił o współpracy jaka nawiązała się z Muzeum Zabawek i Zabawy. O ekspozycji opowiedział pracownik opoczyńskiego muzeum Kazimierz Caban. Zaprezentował najważniejsze eksponaty, objaśniając, co niektórych, zasady działania i sposób wykonania.
Po zwiedzeniu wystawy zebrani mogli częstować się słodkościami, które zafundowała firma Czekoladowe Fontanny Piotra Kosewicza. Najbardziej z tej części były zadowolone dzieci z Przedszkola nr 2, które wraz z dyrektorką Alicją Jurek oraz opiekunkami zwiedzały muzeum. Wśród gości znalazły się: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Szczepaniak, radna Barbara Wacławiak, prezes ZNP Anna Berger oraz dyrektorki szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji kultury.
„Kolorowy świat ludowych zabawek” można zobaczyć w muzeum do 4 maja. Warto popatrzeć czym bawili się nasi przodkowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »