tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wyśpiewały sukces

 


Od 12 do 14 kwietnia w Filharmonii Łódzkiej odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem ?Ziemia w iluminatorze?. Występy około 160 wykonawców z całej Polski obserwowali m.in.: ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, Aleksandr Aleksiejew i marszałek województwa łódzkiego, Witold Stępień. Trzeba przyznać, że konkurencja była duża. Wystarczy wspomnieć, iż niektórzy spośród uczestników próbowali już swoich sił w takich programach jak: ?Must Be The Music?, ?Bitwa na głosy?, czy ?X Factor?.
Opoczno reprezentowały uczennice z ?jedynki?: Aleksandra Dąbrowska (wokal), Małgorzata i Agata Piekarskie (chórek i gitara) oraz Klaudia Morawska (klarnet). Zwyciężczynie eliminacji wojewódzkich, również podczas ogólnopolskiego finału odniosły spektakularny sukces. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce wśród zespołów oraz zostały wyróżnione za oryginalne wykonanie ballady rockowej pt. ?Mietiel? (Zamieć), z repertuaru rosyjskiej grupy DDT, którą zaśpiewały przy akompaniamencie własnym.
Eliminacje ogólnopolskie trwały dwa dni, a siedmioosobowe jury, któremu przewodniczyła dr hab. Ludmiła Szypielewicz oceniało wykonawców w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Przy ocenie brano pod uwagę nie tylko możliwości wokalne wykonawców, ale również wymowę rosyjską i repertuar. Opocznianki otrzymały pamiątkowe dyplomy i aparaty cyfrowe. Nauczycielka języka rosyjskiego, Edyta Trębarczyk?Kowalska, pod kierunkiem której się przygotowywały do konkursu, nie kryje zadowolenia: ? Praca z dziewczętami to była prawdziwa przyjemność. Ich zwycięstwo to dla mnie najwspanialsza nagroda. W pełni sobie na nie zasłużyły.
Gdy emocje trochę opadły, zapytaliśmy laureatki o ich wrażenia z festiwalu: ? Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak atmosfera panująca w filharmonii pozytywnie wpłynęła na nasze nastroje. To osiągnięcie ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ udowodniłyśmy sobie, że ciężką pracą można wiele zdziałać i spełnić swoje marzenia. Dziękujemy za wsparcie swoim koleżankom i kolegom ze szkoły.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »