tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Wyścig z czasem

 

Wakacje już się zaczęły. Szczęśliwa dziatwa opuściła szkolne mury i dopiero teraz można przystąpić do prac remontowych. Rozpoczął się wyścig z czasem, by zdążyć przed 1 września, by uczniowie mogli wrócić do czystych i wyremontowanych sal.
A co samorządy chcą zrobić w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy?
Gm. Poświętne zaplanowała spory remont szkoły w Poświętnem. Ma być wykonana termoizolacja całego budynku. Wymieniona zostanie też połowa okien (połowa już jest wymieniona). Wymienione zostanie pokrycie dachowe szkoły i wyremontowany będzie podjazd dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt tej inwestycji zamyka się w kwocie 1.575 tys. zł, z czego 85 proc. pochodzi z dofinansowania z funduszy unijnych. Dyrektor placówki ze środków własnych szkoły planuje w ciągu wakacji wykonać niezbędny parking.
W szkole w Dębie nie przewiduje się generalnych remontów. Naprawione zostaną uszkodzenia elewacji zewnętrznej budynku i wyremontowany (zakonserwowany?) zostanie dach. Nieznany jest jeszcze los szkoły w Brudzewicach. Złożony został do ministerstwa wniosek o dofinansowanie wymiany posadzki na pierwszym piętrze i wymiany stolarki okiennej stołówki. Teraz trzeba czekać na decyzję MEN, a może być trudno. Po powodzi, jaka dotknęła wiele placówek na południu kraju, ministerstwo ma inne priorytety – trzeba przecież wyremontować tamte zalane szkoły. Może więc się okazać, że mimo wcześniejszej obietnicy dofinansowania – szkoła w Brudzewicach będzie musiała poczekać na planowany remont.
Sporo będzie się dziać w szkołach na terenie gm. Paradyż. W szkole w Sokołowie planowane jest dokończenie dobudowy budynku świetlicy wiejskiej do budynku szkoły, remont korytarzy (skuwanie tynków, wymiana instalacji elektrycznej, układanie płytek i malowanie). Rozebrana będzie piwnica usytuowana przed budynkiem szkoły. W Zespole Szkół Samorządowych w Paradyżu wymienione zostaną płytki na drugim piętrze, przebudowane będzie przejście z sali lekcyjnej do pomieszczenia byłej szatni i adaptacja jej na salę zabaw. W szkole w Wójcinie trwa dobudowa do budynku szkoły sali gimnastycznej. Poza tym we wszystkich szkołach wykonywane będą malowania oraz inne prace poprawiające estetykę wewnątrz budynków.
Za tydzień napiszemy, co będzie się działo w szkołach w pozostałych gminach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »