tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Wyremontują zalew

 


W przetargu ogłoszonym przez gminę Opoczno, dotyczącym remontu zbiornika wodnego przy ul. 17 Stycznia, ofertę z najniższą ceną zaproponowała firma Hydromel Przedsiębiorstwo Inżynierii Ochrony Środowiska i Melioracji z Końskich, która wyremontuje zbiornik za 1.075.799,57 zł.
Planowany remont obejmować będzie m.in. oczyszczenie i pogłębienie niecki zbiornika, wykonanie plaży wraz z brodzikiem dla dzieci i kąpieliskiem, drewnianego molo i stanowisk wędkarskich na brzegach. Harmonogram prac przewiduje m.in. oczyszczenie i pogłębienie zbiornika o około 75 cm, tak by osiągnąć docelową głębokość zalewu ok. 1,5 metra. Dzięki temu będzie można obniżyć poziom wody w zbiorniku, tak aby nie dochodziło do podtopień sąsiadujących z zalewem nieruchomości przy ul. Wałowej.
Elementy dotychczasowych basenów i przystani kajakowej zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstanie plaża o powierzchni 0,55 ha oraz brodzik dla dzieci o wymiarach 5x15 metrów, odgrodzony siatką od reszty kąpieliska. Przy plaży wybudowany zostanie drewniany pomost o wymiarach 25x4 m. Na południowym oraz południowo?zachodnim brzegu powstaną stanowiska wędkarskie w postaci niewielkich pomostów drewnianych oraz schodków.
W ramach prac poprawiona zostanie linia brzegowa zalewu. Od strony ul. 17 Stycznia brzeg zostanie zabezpieczony betonowymi płytami ażurowymi. Skarpa od strony Drzewiczki zostanie wzmocniona materacami siatkowymi wypełnionymi kamieniem łamanym. Od strony torów kolejowych oraz od ul. Wałowej linia brzegowa zostanie obsiana trawą.
Roboty mają się zakończyć w listopadzie br.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (894) z dnia 29 Sierpnia 2014r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »