tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wyrazili zgodę na fundusz sołecki

 Uchwała dotycząca funduszu sołeckiego została przyjęta jednogłośnieOd kilku lat w gminie Drzewica funkcjonuje fundusz sołecki. Są to środki wyodrębnione w budżecie gminy, gwarantujące realizację przedsięwzięć służących poprawie życia na wsi. O przeznaczeniu tych pieniędzy decydują mieszkańcy.
Procedura ustalania i wydatkowania funduszu została opisana w Ustawie o funduszu sołeckim z 20 lutego 2009 roku. Zgodnie z jej zapisami, samorząd gminy powinien do 31 marca każdego roku przyjąć uchwałę o wyodrębnieniu lub niewyodrębnieniu funduszu sołeckiego na kolejny rok budżetowy.
W gminie Drzewica taka uchwała została przyjęta 25 marca. Rada Gminy i Miasta jednogłośnie zgodziła się na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na 2014 rok. Jak poinformował burmistrz, pula pieniędzy wyniesie ćwierć miliona złotych na siedemnaście sołectw.
? To kontynuacja działań z poprzednich lat, jest potwierdzeniem dobrej współpracy między samorządem a sołtysami ? ocenił Janusz Reszewski. ? Co warte podkreślenia, 30% kosztów inwestycji współfinansowanych z funduszu sołeckiego mamy zwracanych z budżetu państwa.
Kolejną ważną datą będzie 31 lipca. Do tego dnia burmistrz musi przekazać sołtysom informację na temat wysokości środków na każde sołectwo. Następnie sołtysi zwołują zebrania wiejskie (do 30 września), podczas których mieszkańcy decydują, na co wydać pieniądze z funduszu sołeckiego. Wnioski sołectwa trafiają później do burmistrza.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »