tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wyróżniono kroniki

 
27 września w Łodzi odbyło się podsumowanie ?Konkursu kronik 2012?. Mottem przewodnim przedsięwzięcia było: ?To co w kronice zapisane, na zawsze w pamięci pozostanie?. Wśród wyróżnionych prac znalazły się cztery z gminy Opoczno


Organizatorami konkursu byli: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi na czele z przewodniczącym rady Krzysztofem Banasiakiem oraz sekretariat regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego. Poza Witoldem Stępniem i Krzysztofem Banasiakiem prace konkursowe oceniały także przewodnicząca Regionalnej Rady KGW Zofia Wąsicka oraz przewodnicząca komisji konkursowej Aldona Plucińska.
Do konkursu zostały zgłoszone 82 kroniki prowadzone przez KGW, OSP oraz osoby prywatne. Cztery kroniki z naszej gminy zostały wyróżnione, a ich autorki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nowe księgi do prowadzenia dalszych wpisów związanych z kultywowaniem tradycji regionu.
Wśród konkursowych prac znalazły się kroniki: z Kraśnicy i gminy Opoczno ? obie prowadzone przez przewodniczącą zarządu gminnego KGW Annę Orłowską. Komisji spodobała się również księga z Klin, za którą nagrodę odebrały przewodnicząca KGW Bogusława Madej i sekretarz Teresa Paradowska. Bez dyplomu nie wróciły także ostrowianki ? przewodnicząca KGW Maria Jędrzejczyk i sekretarz Urszula Wiktorowicz. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (796) z dnia 12 Października 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »