tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wyróżnili drzewickich wolontariuszy

 
Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” otrzymało zgodę na korzystanie z logo Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Organizacja czeka na chętnych do współpracy

Decyzją Rady Unii Europejskiej rok 2011 został ustanowiony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Ogólnym celem tej inicjatywy jest zachęcenie państw członkowskich, władz lokalnych i regionalnych do podejmowania wysiłków na rzecz stworzenia warunków sprzyjających angażowaniu się społeczeństwa obywatelskiego w wolontariat. Zadania szczegółowe to m.in. wzmacnianie pozycji organizacji wolontariackich, uznawanie wolontariatu za formę zdobywania umiejętności i kompetencji oraz szerzenie wiedzy o wartościach i znaczeniu wolontariatu.
Polskim organem koordynującym obchody jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a w jego ramach Departament Pożytku Publicznego. Właśnie ta komórka przyznaje logo Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 działaniom o tematyce związanej z priorytetami ERW i aktywnością wolontariacką. Korzystanie z logo jest wyróżnieniem podkreślającym szczególny charakter przedsięwzięcia, nie stanowi natomiast deklaracji wsparcia finansowego.
W piątek, 4 marca w odpowiedzi na wcześniej złożony wniosek departament udzielił zgody na korzystanie z logo przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.
– Logo przyznano nam za projekt „Organizacja i promocja wolontariatu na terenie gminy i miasta Drzewica”. Przedsięwzięcie wiąże się z różnego rodzaju happeningami zachęcającymi do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie i bezinteresownego świadczenia pomocy osobom potrzebującym – mówi prezes stowarzyszenia Dominik Niemirski. – W ramach projektu znaleźliśmy się wśród organizacji o zasięgu ogólnopolskim i europejskim takich jak: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, stowarzyszenie Klon/Jawor, Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Fundacja Ronalda McDonalda czy też Fundacja Rozwoju Wolontariatu.
Dodajmy, że w Drzewickim Centrum Wolontariatu rusza nabór na wolontariuszy. – Zachęcamy młodzież, dorosłych, ale również osoby starsze, które mogą podzielić się swoim doświadczeniem – zaznacza prezes.
Nabór potrwa do 1 kwietnia. Wszystkie wymagane dokumenty związane z rekrutacją znajdują się na stronie stowarzyszenia http://dcw-od.cba.pl/.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »