tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Wyróżnienia dla kolarzy ze Sławna

 
Kolarskie podsumowanie w ŁodziWyróżnione zawodniczki ze Sławna


W poniedziałek, 14 grudnia Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi podsumował osiągnięcia sportowe w 2009 roku. Najlepsi kolarze województwa łódzkiego oraz ich trenerzy otrzymali statuetki, które wręczali Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego i jednocześnie prezes Okręgowego Związku Kolarskiego, a także Hieronim Hubar – zastępca dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.
Wybitne osiągnięcia sportowe w tym roku mieli zarówno kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący w kolarstwie górskim, w różnych kategoriach wiekowych. Byli wśród nich medaliści mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, a także zwycięzcy wielu zawodów o randze międzynarodowej.
Wśród nagrodzonych znalazła się liczna grupa kolarzy z LKK LUKS Sławno. Nasi kolarze w mijającym roku wywalczyli 11 medali mistrzostw Polski. Władze OZKol wyróżniły również klub za wyniki sportowe i dobre szkolenie młodzieży.
Przedstawiamy wyróżnionych i ich najważniejsze osiągnięcia sportowe.
Marta Turoboś – zdobywczyni siedmiu medali mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych: złotego w kolarstwie przełajowym, srebrnych: w kolarstwie szosowym – jeździe indywidualnej na czas, w kolarstwie torowym – wyścigu punktowym, w kolarstwie torowym na 2000 m, brązowych: w kolarstwie MTB, w kolarstwie torowym – sprincie, w kolarstwie szosowym – jeździe drużynowej na czas.
Agnieszka Rek – zdobyła trzy medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek: złoty w kolarstwie przełajowym, srebrny w kolarstwie MTB, brązowy w kolarstwie szosowym – wyścigu górskim.
Barbara Stanisławiak – srebrna medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, 6. miejsce w mistrzostwach Polski w kolarstwie MTB.
Paulina Rybińska – brązowa medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jeździe drużynowej na czas, 4. miejsce w mistrzostwach Polski w kolarstwie MTB.
Maria Ziółkowska – brązowa medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jeździe drużynowej na czas, 6. miejsce w mistrzostwach Polski w kolarstwie MTB, 6. miejsce w mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym.
Ewelina Fijałkowska – brązowa medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jeździe drużynowej na czas.
Aleksandra Skowrońska – dwa złote medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie górskim MTB i kolarstwie szosowym – jeździe dwójkami na czas
Agata Ziółkowska – cztery medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – złoty w kolarstwie szosowym – jeździe dwójkami na czas, srebrny w kolarstwie MTB, brązowy w kolarstwie torowym na 200 m, brązowy w kolarstwie torowym na 1000 m.
Dominik Kłobucki – srebrny medal MMM w kolarstwie MTB.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »