tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wyróżnieni za projekt

 
W czwartek, 22 listopada reprezentacja Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń? w składzie: Edyta Bartos, Marzena Jaciubek i prezes Dominik Niemirski wzięła udział w gali ?Partner bezpieczeństwa drogowego 2012?. Do Warszawy pojechała na zaproszenie głównego organizatora konkursu, stowarzyszenia ?Partnerstwo dla bezpieczeństwa drogowego?W imieniu DCW certyfikat odebrał prezes Dominik Niemirski (drugi z prawej)


Galę w hotelu Hyatt poprowadziła znana prezenterka telewizyjna Monika Richardson. W loży gości honorowych, którzy stale wspierają działalność ?Partnerstwa??, zasiedli przedstawiciele Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, parlamentu, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego oraz partnerzy biznesowi.
Podczas spotkania wyróżniono osoby, firmy, organizacje pozarządowe oraz media, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na szczeblu lokalnym lub ogólnopolskim. Wybrani przez kapitułę liderzy odebrali nagrody i certyfikaty.
W gronie laureatów znalazło się Drzewickie Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?. Za realizację projektu pn. ?Bądź bezpieczny na drodze? otrzymało certyfikat stowarzyszenia ?Partnerstwo dla bezpieczeństwa drogowego?.
Przedsięwzięcie DCW odbywa się na terenie gminy Drzewica w ramach Funduszu Małych Grantów 2012. Ma na celu popularyzację znajomości przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej oraz przedszkolaków, co w efekcie zwiększa bezpieczeństwa dzieci, pieszych i rowerzystów.
Na projekt składają się zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnego wynalazku, jakim jest autochodzik, warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkania tematyczne z policjantami. Najlepszym przykładem zaangażowania dzieci i młodzieży jest niedawny konkurs plastyczny, który zgromadził ponad 50 prac.
Honorowy patronat nad inicjatywą sprawują wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz komendant powiatowy policji, insp. Janusz Myga.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (803) z dnia 30 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »