Drzewica

Wyróżnieni w Łodzi

Kajakarstwo górskie

Nobert Jura i Paweł Smolarski podczas OOM ?Mazowsze 2011? w Drzewicy

Za osiągnięcia w sezonie 2011 zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica zostali wyróżnieni nie tylko przez wojewódzki LZS i władze powiatu. Sukcesy drzewiczan doceniły również Łódzka Federacja Sportu oraz Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.
Obie instytucje zorganizowały wojewódzkie podsumowanie roku sportowego. Uroczystość odbyła się 29 grudnia w Łódzkim Domu Kultury. Podczas gali uhonorowano młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych, którzy w minionym roku zdobyli tytuły mistrzów Polski oraz uzyskali najwięcej punktów w klasyfikacji obejmującej zawody ogólnopolskie.
W grupie wyróżnionych znaleźli się dwaj górale LKK ? Paweł Smolarski i Norbert Jura. Jako juniorzy młodsi zajęli oni pierwsze miejsca w rozegranych w Drzewicy regatach slalomu kajakowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ?Mazowsze 2011?. Paweł zdobył dwa złota ? w C?1 i C?2 ? i został najlepszym zawodnikiem OOM. Norbert mógł się pochwalić złotym krążkiem wywalczonym w dwójce kanadyjce wspólnie z Pawłem. W C?1 zdobył brąz.
Drzewiczanie otrzymali puchary ufundowane przez marszałka województwa. Co trzeba podkreślić, byli jedynymi wyróżnionymi sportowcami z powiatu opoczyńskiego.
Dodajmy, że dla młodych sportowców z Łódzkiego rok 2011 okazał się nieco gorszy od poprzedniego. W klasyfikacji województw zajęli miejsce dziewiąte. Dwanaście miesięcy wcześniej byli oczko wyżej.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.