tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Wypowiedz umowę indywidualną

 
Zadbaj o to, aby od lipca nie płacić za śmieci podwójnie


Od 1 lipca gminy przejmą na siebie gospodarkę odpadami na swoim terenie, a od mieszkańców pobiorą opłaty za jej realizację. Aby za śmieci nie zapłacić podwójnie, trzeba w porę wypowiedzieć dotychczasową umowę indywidualną.
Nowe zasady utrzymania czystości i porządku na terenie gminy zaczną obowiązywać z początkiem lipca, dlatego właściciele nieruchomości powinni zadbać, aby dotychczas obowiązujące umowy zostały wypowiedziane ze skutkiem na dzień 30 czerwca. Inaczej będą musieli zapłacić podwójnie ? i gminie, i wywożącej obecnie firmie. To najwyższa pora, aby odnaleźć umowę na odbiór śmieci zawartą z firmą wywozową i sprawdzić, jaki jest okres jej wypowiedzenia. Często wynosi on trzy miesiące. W takich przypadkach wypowiedzenie świadczonych usług ? w formie pisemnej ? trzeba złożyć już pod koniec marca.
Okazuje się, że większość mieszkańców opoczyńskiego na wypowiedzenie umów ma jeszcze czas. Teren naszego powiatu obsługuje bowiem głównie opoczyńskie PGK. A tu umowy indywidualne należy wypowiedzieć od pełnego kwartału, czyli choćby jeden dzień przed końcem poprzedniego. A że 1 lipca rozpoczyna się właśnie kolejny kwartał roku, wypowiedzenia trzeba złożyć do końca czerwca. Pamiętajmy, że muszą mieć one formę pisemną ? sprawy nie załatwimy więc telefonicznie. PGK ma gotowe druki wypowiedzenia, ale można je napisać choćby odręcznie.
Niektórzy mieszkańcy powiatu korzystają z usług firmy Veolia z Tomaszowa Mazowieckiego. Tu z kolei obowiązuje 3?miesięczny okres wypowiedzenia. Warto więc zadbać, aby stosowne pismo złożyć u tego odbiorcy do końca marca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »