tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Wypoczynek letni dzieci z gminy Sławno

 

Po wypełnionym intensywną pracą roku szkolnym nadszedł czas wakacji, czas swobody i wypoczynku. Dzięki staraniom władz samorządowych Sławna ze zorganizowanej formy spędzenia wolnego czasu skorzysta 67 dzieci.
Pierwsza grupa wyjechała 15 lipca na wypoczynek do ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dworku, w Wielkopolsce. Kolonie zorganizowano przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opocznie. Dzieci skorzystały z wielu atrakcji turystycznych i sportowych przygotowanych przez ośrodek. Wróciły wypoczęte, zdrowe i uśmiechnięte.
28 lipca 30?osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenów poszkodowanych przez żywioły udała się na 14?dniowy wakacyjny wyjazd edukacyjno?terapeutyczny finansowany przez MEN w Ośrodku Szkoleniowo?Wypoczynkowym ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim. Ośrodek zapewnia obiekty sportowe (kort tenisowy, boisko sportowe), amfiteatr i miejsca wyznaczone na spotkania przy ognisku, salę komputerową i bibliotekę. Położony jest na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, na prawym brzegu Warty, przy którym działa Terenowa Baza Edukacji Ekologicznej "Zielona Szkoła". Dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcyjnych i różnorodnych form wypoczynku: m.in. zorganizowane zostaną plenery malarskie i warsztaty artystyczne (rzeźba, rękodzieło, muzyka, teatr, fotografia), biegi na orientację, wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe po terenie ZPK m.in. do kamieniołomów w Lisowicach, do Żabiego Stawu, Szlakiem Architektury Drewnianej po Ziemi Wieluńskiej, Ożarowa, Szlakiem Bursztynowym, Uniejowa do Geotermalnych Źródeł i innych ciekawych miejsc.
Kolejna grupa dzieci w terminie od 11 ? 24 sierpnia uda się na wypoczynek do Łeby?Nowęcina. Wyjazd zostanie zorganizowany dla dzieci rolników przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Wiejskich "Gospodyni". Nowęcin ? to mała miejscowość, którą można uznać za dzielnicę Łeby. Ośrodek "Dagmara", w którym będą przebywać oferuje szereg atrakcji: wycieczki statkiem po jeziorze i morzu, rowerową wycieczkę do latarni morskiej, naukę jazdy konnej, wizytę w Western City, piękne lasy bogate w runo leśne i liczne szlaki rowerowe i piesze. Koszty kolonii w 50% zostaną pokryte z środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (838) z dnia 2 Sierpnia 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »