tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wypoczynek i profilaktyka nad Bałtykiem

 
Co roku w wakacje grupa dzieci z Drzewicy i okolic uczestniczy w koloniach organizowanych przez Miejsko?Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za każdym razem wypoczynek jest połączony z działaniami profilaktycznymiKoloniści przy pomniku Neptuna na Starym Mieście w Gdańsku


Tegoroczne kolonie odbyły się na początku lipca. Czterdzieścioro czworo dzieci, wytypowanych przez MGKRPA oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, wyjechało do Władysławowa. Koloniści wypoczywali pod opiekę trojga wychowawców, mając zapewnioną obsługę medyczną.
Grupa przebywała nad Bałtykiem od 1 do 9 lipca. Mieszkała w ośrodku kolonijnym "Natalia", który oferował bardzo dobre warunki zakwaterowania i smaczne wyżywienie. Co jednak nie dziwi, gros czasu spędzała poza swoją bazą.
Trzeba przyznać, że drzewiczanie mieli szczęście do pogody. Dzięki pięknej, słonecznej aurze plażowanie udało się znakomicie. Korzystając z morskiego klimatu, dzieciaki nawdychały się jodu.
Dużo radości sprawiły wycieczki autokarowe. Grupa zwiedziła najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca Trójmiasta. Była m.in. na Westerplatte i Starym Mieście w Gdańsku, obejrzała statek?muzeum "Dar Pomorza" oraz gdyńskie oceanarium, spacerowała na molo w Sopocie. Pojechała do Pucka, gdzie przy plaży stoi pomnik gen. Józefa Hallera, upamiętniający "zaślubiny" Polski z morzem. Nie ominęła Półwyspu Helskiego i fokarium na Helu.
W ośrodku również było ciekawie. Wychowawcy dbali o ty, by koloniści nie mieli czasu na nudę Organizowali integracyjne gry i zabawy oraz liczne konkursy. Odbyła się dyskoteka.
Wypoczynkowi towarzyszyły działania profilaktyczne. Podczas zajęć wpajano słuchaczom, że można dobrze się bawić bez alkoholu i narkotyków. Oby tę naukę młodzi wzięli sobie do serca.
Tegoroczny wypoczynek nad Bałtykiem okazał się naprawdę udany. Po powrocie do domów było co opowiadać.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »