tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Wypadł rewelacyjnie

 
XIV OTTT o Puchar Burmistrza Opoczna i Puchar Okręgu Łódzkiego PTTTańczą Maciej Kołodziejczyk i Agata Tkaczyk


Nie raz mieliśmy już przyjemność relacjonowania turniejów tanecznych organizowanych w Opocznie przez Studio Tańca TICO, ale takiego widowiska jak rozegrany 2 maja XIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna, jeszcze w naszym mieście nie widzieliśmy.
Doskonale zorganizowany, w całkowicie nowej scenografii turniej obejrzała rekordowa liczba widzów, którzy nie mogli narzekać na bark wrażeń dostarczanych zarówno przez podopiecznych Barbary i Zdzisława Miękusów jak i przez pozostałych zawodników reprezentujących 42 kluby z całej Polski. O dodatkową porcję wrażeń estetycznych postarali się zaproszeni do Opoczna aktualni mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich Marek Fiksa – Kinga Jurecka.
Już od samego rana w części ogólnopolskiej zawodów opocznianie czterokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium i raz na drugim miejscu, odbierając puchary ufundowane przez burmistrza Opoczna Jana Wieruszewskiego. Bardzo dobrze spisały się również pary z grupy rekreacyjnej Studia Tańca TICO, w którym o puchary Burmistrza Opoczna walczyło 19 par, w tym m.in. dzieci mające niespełna 6 lat, a uczęszczające na zajęcia do TICO od nieco ponad pół roku. Wszyscy uczestnicy tej rywalizacji otrzymali pamiątkowe statuetki, a zwycięzcy okazałe puchary.
W wieczornej Gali Tanecznej rozegrany został puchar Okręgu Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w sportowym tańcu towarzyskim, jedna z najważniejszych imprez tanecznych województwa łódzkiego, odbywająca się pod patronatem Marka Mazura, przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wato przypomnieć, że Puchar Okręgu odbył się w Opocznie już po raz drugi z rzędu co jest wielkim wyróżnieniem, gdyż nigdy wcześniej zawody te nie były rozgrywane poza Łodzią. Podobnie jak w turnieju ogólnopolskim tak i w Pucharze zawodnicy TICO należeli do najbardziej widocznych na parkiecie, zdobywając ponownie najwyższe lokaty w czterech kategoriach i jedno drugie miejsce.
Na tym jednak nie koniec osiągnięć TICO. Po zwycięstwie w turnieju ogólnopolskim oraz w Pucharze Okręgu duet Artur Kwapis – Marlena Stanek wywalczyli awans do wyższej klasy tanecznej. Już od przyszłego tygodnia opocznianie będą występować w klasie D par powyżej 15 roku życia. Do osiągnięć Studia należy również zaliczyć odznaczenie, jakie za całokształt swojej działalności otrzymał trener TICO. Na wniosek opoczyńskiego Muzeum Regionalnego minister kultury i dziedzictwa narodowego nadał Zdzisławowi Miękusowi odznaczenie „Zasłużony dla kultury polskiej”. O decyzji ministra zebranych powiadomił Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum, a medal w imieniu ministra wręczyli zastępcy burmistrza Opoczna Janusz Macierzyński i Jarosław Wiktorowicz. Dziękując za wyróżnienie opiekun opoczyńskich tancerzy zadedykował medal najbliższym oraz byłym i obecnym tancerzom TICO, a także wszystkim zawodnikom przyjeżdżającym na zawody taneczne do Opoczna.
Widzowie, którzy praktycznie przez cały dzień szczelnie wypełniali halę sportową Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 z pewnością nie byli zawiedzeni widowiskiem jakie w ciągu całego dnia stworzyli tancerze z Opoczna oraz innych klubów. Świadczył o tym nieustanny doping dla wszystkich rywalizujących par oraz fakt, że w części wieczornej turnieju znalezienie wolnego miejsca na widowni, nawet stojącego, nie należało do łatwych.
Największy doping można było odczuć, gdy na parkiecie pojawili się Marek Fiksa i Kinga Jurecka, mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich. Perfekcyjnie wykonana samba, romantyczna rumba i żywiołowy jive wzbudzały za każdym razem zachwyt widowni, nagradzającej mistrzów gromkimi brawami. Ci którzy nie zdołali dotrzeć na turniej mieli możliwość obejrzenia krótkiej relacji z turnieju na antenie Widomości Lokalnych TVP 3. Natomiast tancerzy ze Studia Tańca TICO będzie można zobaczyć jeszcze raz w TVP3 Łódź w czwartek 6 czerwca, o godzinie 18.00.
Za pośrednictwem redakcji Tygodnika Opoczyńskiego organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom za wszelką pomoc przy organizacji turnieju, przygotowaniach do imprezy, a także za pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia jakim był XIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar burmistrza Opoczna oraz Puchar Okręgu Łódzkiego PTT.
Dziękują byłym i obecnym tancerzem TICO i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu sali do turnieju, zaangażowanie się, działalność biura turnieju oraz za pomoc przy porządkowaniu sali po odbytej imprezie.
Wyniki par Studia Tańca TICO Opoczno w XIV OTTT o Puchar Burmistrza Opoczna
– kat. dzieci początkujących gr I: 1. Przemysław Paduch – Sandra Nita, 2. Bartłomiej Chomicz – Joanna Rutowicz, 3. Błażej Strzelczyk – Justyna Krauze, 4. Kamil Dróżdż – Marta Dukat, 5. Kacper Pietrzyk – Izabela Kmiecik, 6. Wiktor Sobczyk – Katarzyna Lewocha, 7. ex aequo: Maciej Olszewski – Ola Dukat, Mateusz Jakubczyk – Sandra Kowalska, 9. ex aequo: Kamil Wilk – Julia Cuper, Mateusz Ciupa – Kowalska Patrycja.
– kat. dzieci początkujących gr. II: 1. Przemek Paduch – Julia Wiktorowicz, 2. Łukasz Wilk – Klaudia Bryks, 3. Kacper Pietrzyk – Patrycja Baran, 4. Kamil Wilk – Patrycja Szczypińska, 5. Błażej Strzelczyk – Katarzyna Baran, 6. Tymoteusz Krakowiak – Anna Ziębicka, 7. Wiktor Sobczyk – Małgorzata Czarnecka, 8. Mateusz Jakubczyk – Joanna Andrzejczak, 9. Mateusz Ciupa – Julia Banasiak.
– kat. 10–11 E: 1. Krzysztof Kołodziejczyk – Aleksandra Piekarz,
– kat. 12–13 E: 2. Maciej Kołodziejczyk – Agata Tkaczyk,
– kat. 14–15 E: 1. Krzysztof Pokrzywka – Klaudia Pietrzyk,
– pow. 15 E: 1. Artur Kwapis – Marlena Stanek
– pow. 15 B: 1. Krystian Lenart – Katarzyna Niemirska.

* * *
Puchar Okręgu Łódzkiego 2010
kat. 10–11 E: 2. Krzysztof Kołodziejczyk – Aleksandra Piekarz
kat. 12–13 E: 1. Maciej Kołodziejczyk – Agata Tkaczyk
kat. 14–15 E: 1. Krzysztof Pokrzywka – Klaudia Pietrzyk, 6. Hubert Nieradkiewicz – Elżbieta Tkaczyk.
kat. pow. 15 E: Artur Kwapis – Marlena Stanek (awans do klasy D)
pow. 15 B styl standardowy: Krystian Lenart – Katarzyna Niemirska


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »