Wygrana piłkarzy „jedynki”

Powiatowy turniej LZS w halową piłkę nożną chłopców do lat 16

W czwartek, 10 lutego żarnowskie gimnazjum było gospodarzem powiatowych zawodów LZS w halowej piłce nożnej chłopców do lat 16. W turnieju wystąpiło sześć drużyn reprezentujących gimnazja a jednocześnie gminy z naszego powiatu: Żarnów, Opoczno (Gimnazjum nr 1), Drzewica, Mniszków, Paradyż oraz Prymusowa Wola. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów awans uzyskiwały po dwie najlepsze drużyny z grupy.
Do finału doszły ekipy Opoczna i Mniszkowa. Po zaciętym meczu lepsi okazali się gimnazjaliści z ZSS nr 1 wygrywając 4:2. W walce o trzecie miejsce zwyciężyli chłopcy z Drzewicy, którzy pewnie pokonali Żarnów 3:1.

Opoczno – Mniszków 4:2
Drużyna Gimnazjum nr 1 wystąpiła w składzie: Jakub Koćmiel, Mikołaj Kowalczyk, Jan Szmitka, Patryk Kowalczyk, Damian Kowalski, Michał Zych, Radosław Śmigiel, Jacek Podlewski, Bartosz Oleksik, Mateusz Lengier.
Dyplomy oraz pamiątkowe puchary, ufundowane przez starostwo wręczył wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marcin Baranowski, który krótkim podsumowaniem zakończył finały powiatowych zawodów LZS w piłce halowej chłopców do lat 16.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.