tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wygrał przewoźnik z Tychów

 
Dużym zainteresowaniem cieszył się przetarg na dowóz uczniów do szkół administrowanych przez gminę Drzewica w roku szkolnym 2014/2015. Oferty złożyły firmy: z Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Tychów. Ze względów formalnych jedną wykluczono z postępowania

Najkorzystniejszą ofertę zaproponował przewoźnik ze Śląska. Zwycięzcą została firma Ampir z Tychów, która przedstawiła cenę w wysokości 199.838,02 zł brutto. Po raz pierwszy od wielu lat przetargu nie wygrało opoczyńskie PKS.
Podpisanie umowy z Ampirem miało miejsce w piątek, 18 lipca w Urzędzie Gminy i Miasta. Niezbędnym warunkiem jej zawarcia było wniesienie przez firmę zabezpieczenia należytego wykonania usługi. Gwarancja wyniosła 19.984 zł.
Zgodnie z zamówieniem, zadaniem przewoźnika będzie dowóz uczniów do gimnazjum, szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach, a także odwóz dzieci do domów w ramach komunikacji regularnej lub regularnej specjalnej. Autobusy muszą mieć co najmniej 39 miejsc siedzących.
Dowozy będą prowadzone w dni nauki szkolnej w oparciu o ulgowe bilety miesięczne, które w całości opłaci gmina. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w dniu wolnym od nauki, firma zobowiązana jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z harmonogramem ustalonym na dzień odpracowywany.
Gmina zapewni opiekę nad dziećmi, a wykonawca miejsca siedzące dla wszystkich uczniów oraz jedno miejsce bezpłatnie dla opiekuna. UGiM wyznaczy przystanki oraz punkty przystankowe.
Od 1 września do 30 czerwca (188 dni) z dojazdów będą korzystali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II (189 osób dojeżdżających), Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (91 osób), Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych (60 osób) i Szkoły Podstawowej w Brzustowcu (29 osób). W okresie 1 października ? 30 kwietnia (126 dni) będzie dojeżdżało 46 uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domasznie oraz 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.
Cena zakupu jednego biletu miesięcznego do szkół podstawowych w Radzicach Dużych, Brzustowca, Drzewicy i do Gimnazjum wynosi 47 zł brutto, natomiast do szkół podstawowych w Domasznie i Idzikowicach 40 zł brutto. W przypadku dzieci korzystających z dowozu w jedną stronę ? do szkoły lub ze szkoły do miejsca zamieszkania ? ceny biletów miesięcznych zostaną zmniejszone o 50%. W miesiącu ferii zimowych ceny również będą niższe o połowę.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (889) z dnia 25 Lipca 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »