tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Wydłużona ocena formalna

 

Kilka tygodni dłużej, niż zakładano, potrwa ocena formalna wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania ?Rewitalizacja obszarów problemowych? Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007?2013. Na jej wyniki czeka m.in. gmina Opoczno.
Zgodnie z zasadami ocena formalna projektów unijnych powinna zakończyć się w ciągu 50 dni od dnia zakończenia naboru wniosków. Biorąc pod uwagę terminy naboru dla tego działania, wyniki oceny formalnej powinny więc być znane 16 sierpnia. Tymczasem Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą z 9 sierpnia wydłużył termin zakończenia tej oceny o miesiąc ? do 16 września. Przyczyną takiej decyzji jest konieczność sprawdzenia aż 65 złożonych w ramach naboru wniosków, które na dodatek cechują się znacznym poziomem skomplikowania, ponieważ projekty składają się najczęściej z kilku zadań inwestycyjnych. Poza tym trwa przecież okres urlopowy, co dodatkowo ogranicza możliwości Wydziału ds. Wyboru Projektów odpowiedzialnego za ocenę projektów. Jednocześnie zarząd województwa podkreśla, że przesunięcie terminu oceny formalnej nie wpłynie na zmianę terminu rozstrzygnięcia konkursu, zaplanowanego na grudzień.
Przypomnijmy, że na wyniki oceny formalnej czeka również gmina Opoczno, która w ramach konkursu ubiega się o blisko 2 mln zł dofinansowania do projektu o wartości całkowitej 2,3 mln zł. Chodzi o realizowaną obecnie modernizację ulic Janasa, Zjazdowej, Szpitalnej i pl. Kilińskiego. Projekt obejmuje również monitoring wizyjny rewitalizowanych ulic oraz wykonane już oświetlenie zamku. Inwestycja stanowi pierwszy etap rewitalizacji centrum Opoczna.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (736) z dnia 19 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »