tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Wycieczki przedszkolaków

 

Dzięki wsparciu środkami unijnymi od kwietnia 2010 r. do listopada 2011 r. w gminie Sławno funkcjonują trzy punkty przedszkolne. Projekt pod nazwą ?Wsparcie na starcie ? trzy przedszkola w gminie Sławno? otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach w wysokości 1.071.224 zł, wkład własny gminy Sławno wyniósł 19.950 zł. W ramach realizowanego projektu dokonano adaptacji pomieszczeń, zakupiono sprzęt, doposażono place zabaw, zakupiono również pomoce dydaktyczne, sfinansowano całodzienny catering. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w wymiarze dziesięciu godzin dziennie. Dzięki pozyskanym funduszom przedszkolaki miały możliwość brania udziału w zajęciach rozwijających zdolności i zainteresowania oraz przygotowujących do uzyskiwania dobrych wyników w szkole podstawowej. W trakcie realizacji projektu przygotowywane były różne uroczystości szkolne oraz środowiskowe z udziałem rodziców. W kalendarzu znalazły się między innymi: Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz choinki. Podczas wszystkich uroczystości dziewczynki i chłopcy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i teatralnych. Rozwój intelektualny i fizyczny zarówno dziewczynek jak i chłopców był odnotowywany przez pedagoga i logopedę w indywidualnej karcie dziecka.
Dziewczynki i chłopcy dzięki funduszom EFS pod okiem rodziców oraz osób zatrudnionych w ramach realizowanego projektu brali udział w bezpłatnych wycieczkach autokarowych. Do wycieczek zorganizowanych w ramach projektu należy zaliczyć wycieczki, które odbyły się w dniach 14, 15 i 16 września. Dziewczynki i chłopcy kolejno z punktów przedszkolnych funkcjonujących przy publicznych szkołach podstawowych w Celestynowie, Kozeninie i Kunicach wzięli udział w wycieczce do Jura Parku w Bałtowie w woj. świętokrzyskim.
Dzieciaki z ogromną niecierpliwością czekały na dzień, kiedy miała odbyć się wycieczka. Były bardzo podekscytowane, że będą mogły przeżyć przygodę, jaką jest spotkanie z pradawnymi jaszczurami. Na to spotkanie wybrały się dzieci wraz z mamami, paniami zatrudnionymi w punktach oraz osobami zarządzającymi projektem. Jura Park to zaczarowane miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, dla których odkrywanie tajemnic życia dinozaurów jest wielką przygodą. Wycieczka do Jura Parku pozwoliła, choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dzieci zobaczyły zarówno małe lesotozaury jak i olbrzymiego sejsmozaura. Zwiedziły ścieżkę edukacyjną ? Bałtowski Jura Park i muzeum a także Zwierzyniec Bałtowski dolny, w którym zobaczyły różnego rodzaju ptactwo egzotyczne, kangury, kozy, mary patagońskie, papugi, szopy pracze, wiewiórki, żurawie koroniaste, ostronosy, skunksy, gęsi, kaczki, płaskonose i wiele innych. Następnie zwiedzili zwierzyniec górny, gdzie na 40 ha naturalnego zbocza powstała ostoja dzikiej zwierzyny. Można zobaczyć tu m.in.: lamy, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, alpaki, dziki, owce kameruńskie, owce arui, antylopy nilgau, strusie afrykańskie, jelenie europejskie, jelenie angielskie, zebu, kozy afrykańskie, owce czarnogłówki, hucuły i wiele innych. Na tym jednak nie koniec atrakcji, bowiem chłopcy i dziewczynki mogli skorzystać z świetnie wyposażonego placu zabaw znajdującego się na terenie parku. Był to bez wątpienia dzień pełen ogromnych i niezapomnianych wrażeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »