tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Wycieczki przedszkolaków

 

W kwietniu Urząd Gminy w Sławnie rozpoczął realizację projektu pn. „Wsparcie na starcie – trzy przedszkola w gminie Sławno” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007–2013”. Projekt, skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy i ich rodziców zakłada m.in. uruchomienie punktów przedszkolnych w Kozeninie, Celestynowie i Kunicach. W ramach uzyskanej dotacji w kwietniu została przeprowadzona adaptacja pomieszczeń w szkołach w Kozeninie i Celestynowie. Siedziba punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach była zaadaptowana ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
Wszystkie punkty zostały wyposażone w meble, sprzęt audiowizualny, dywany, zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Od 4 maja do 31 sierpnia trwa pierwsza edycja projektu, w której 75 dzieci w wieku 3–5 lat bierze udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
W ramach realizacji projektu każde dziecko otrzymało podręczniki i przybory szkolne. Pobyt w przedszkolach jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia odbywają się przez 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. W ramach realizowanego projektu dzieci otrzymują również bezpłatnie trzy posiłki dziennie.
Do tej pory w punktach przedszkolnych zorganizowano Dzień Dziecka, Dzień Ojca oraz wyjazd do Bajkolandu. Wszystkie wydatki związane z ich organizacją zostały sfinansowane również z budżetu projektu. 27 lipca dzieci wzięły udział w wycieczce do JuraParku w Bałtowie w woj. świętokrzyskim. Z ogromną niecierpliwością czekały na dzień, kiedy miała odbyć się wycieczka. Były bardzo podekscytowane, że będą mogły powędrować szlakiem niesamowitej historii, jaką jest spotkanie z pradawnymi jaszczurami. Na to spotkanie wybrały się wraz z rodzicami i opiekunkami z punktów przedszkolnych.
JuraPark to zaczarowane miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, dla których odkrywanie tajemnic życia dinozaurów jest wielką przygodą. Wycieczka do JuraParku pozwoliła, choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Wszyscy mieli okazję przespacerować się ścieżką edukacyjną, wiodącą wśród różnorakich scenek rodzajowych, zobaczyć zarówno małe lesotozaury jak i olbrzymiego sejsmozaura. Dzięki przewodnikowi, który wiódł przedszkolaków poprzez park dinozaurów, dzieci mogły przybliżyć sobie obraz życia tych jakże niesamowitych i pełnych tajemnic istot. Zwiedziły ścieżkę edukacyjną – Bałtowski JuraPark i muzeum oraz zwierzyniec bałtowski dolny i górny, w którym na 40 ha naturalnego zbocza powstała ostoja dzikiej zwierzyny, bezpośrednio granicząca z trasami spacerowymi. Część górną zwiedza się z przewodnikiem, amerykańskim schoolbusem. Można zobaczyć tu kilkaset zwierząt. Na tym jednak nie koniec atrakcji, bowiem maluchy mogły skorzystać z świetnie wyposażonego placu zabaw znajdującego się na terenie parku oraz przejechać się kolejką po najpiękniejszych zakątkach okolicy. Po zjedzeniu posiłku na świeżym powietrzu dzieci zmęczone, ale w bardzo dobrych nastrojach wsiadły do autokarów i niemal natychmiast zasnęły. Nawet nie wiedziały kiedy powróciły w rodzinne strony, gdzie czekali na nich stęsknieni i ciekawi wrażeń rodzice. Był to bez wątpienia dzień pełen ogromnych i niezapomnianych wrażeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »