tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Wyciągnęli pomocą dłoń

 
2 kwietnia w sali konferencyjnej MDK odbyło się spotkanie podsumowujące pobyt w Zakopanem dzieci z gmin dotkniętych ubiegłoroczną klęską żywiołową


Po lipcowym kataklizmie posłanka Krystyna Ozga uznała, że ludność z powiatu opoczyńskiego powinna zostać objęta szczególną troską. Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pozyskanym przez posłankę oraz druhów i harcerzy z ZHP, dzieci z rodzin doświadczonych przez huragany miały możliwość uczestniczenia w koloniach letnich oraz zimowiskach w stolicy polskich gór. Otrzymały także wyprawki szkolne.
Oprócz Krystyny Ozgi w poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział: przewodnik Edward Kondratiuk ? komendant Hufca ZHP w Łasku wraz z zastępcą, władze samorządowe z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele oraz Jadwiga Oleksik ? kierowniczka OPS wraz z pracownicami.
Posłanka wyraziła satysfakcję z faktu, że wspólnymi siłami udało się zorganizować wyjazdy. Dzięki pozyskanym funduszom i pomocy ludzi, którym los poszkodowanych nie był obojętny, dzieci mogły spędzić beztroskie ferie i wakacje. Krystyna Ozga i Edward Kondratiuk zgodnie stwierdzili, że inwestowanie w coś, co odmienia życie tak wielu dzieci, niezmiernie cieszy.
Kierowniczka OPS, w imieniu swoim oraz swych pracowników i podopiecznych, podziękowała posłance i harcerzom za tak wyjątkowy prezent dla dzieci z całego powiatu. Również burmistrz wyraził wdzięczność za pomoc i pochwalił skuteczność w działaniu Krystyny Ozgi i ZHP. Wyraził wzruszenie z faktu, że mimo, iż nie są z regionu opoczyńskiego, podejmują dla naszej społeczności tak godne pochwały inicjatywy.
Spotkanie zwieńczyło wręczenie poszkodowanym dzieciom i młodzieży, obecnym tego dnia w MDK, wyprawek szkolnych. I to nie byle jakich! W skład każdej wyprawki wchodził plecak renomowanej firmy, słownik ortograficzny oraz wiele innych pomocy dydaktycznych, niezbędnych każdemu uczniowi w procesie edukacji. Prezenty wzbudziły zachwyt w oczach obdarowanych. Dzieci podziękowały wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdów oraz wyprawek, które ułatwią im dalszą naukę.
W Opocznie rozdysponowano 43 wyprawki. Posłanka odwiedziła także poszkodowanych w Żarnowie, gdzie rozdała 90 plecaków oraz w Białaczowie, gdzie prezenty otrzymało 89 dzieci.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »