tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wybrali najpiękniejsze karty wielkanocne

 
Ośrodek Kultury Gminy i Miasta rozstrzygnął konkurs plastyczny pod hasłem "Najpiękniejsza karta wielkanocna". Organizatorzy podkreślają, że poziom artystyczny był wyjątkowo wysoki. Są również zadowoleni z frekwencjiPlon konkursu na najpiękniejszą kartę wielkanocną


Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zgromadziła sto trzydzieści osób w wieku od 7 do 17 lat, reprezentujących placówki oświatowe z gminy i miasta Drzewica, Mariówki i Borkowic (powiat przysuski) a także Miejski Dom Kultury w Opocznie. Każdy uczestnik mógł wykonać dowolną liczbę kart w wybranej przez siebie technice ? od malarstwa przez grafikę i collage po techniki mieszane.
Do Ośrodka Kultury napłynęło sto sześćdziesiąt prac. Ich oceną zajęła się komisja konkursowa w składzie: Anna Woźniak, Marta Szymańska i Łukasz Sołtysiak. Karty były bardzo ładne, dlatego jury miało duży problem z wybraniem najlepszych. Laureatów musiało jednak wyłonić.
W młodszej kategorii wiekowej (7?12 lat) pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Domasznie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Nowak (Szkoła Podstawowa w Radzicach), trzecie Angelika Augustyniak (Szkoła Podstawowa w Idzikowicach).
Wyróżniono prace Przemysława Antczaka (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Borkowicach), Kamili Pałaszewskiej (Szkoła Podstawowa w Radzicach) i Michała Larenty (Szkoła Podstawowa w Drzewicy).
W grupie wiekowej 13?17 lat palmę pierwszeństwa przyznano Marysi Sobkiewicz. Na drugie miejsce oceniono kartę wielkanocną wykonaną przez Olę Koc. Trzecie miejsce zajęła Anna Wołonkiewicz. Wszystkie są uczennicami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy.
Wyróżnienia otrzymali Piotr Ryński (Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Borkowicach), Lidia Pawlak (MDK w Opocznie) i Miłosz Grudziecki (Gimnazjum im. Jana Pawła II).
Organizatorzy gratulują laureatom, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękują za tak liczny udział. Jednocześnie informują, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 kwietnia w OKGiM podczas regionalnych eliminacji X diecezjalnego konkursu pieśni i poezji patriotycznej "Kocham moją ojczyznę".


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »