tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Wybrali najlepsze fotografie

 
W czwartek, 16 czerwca w siedzibie Lokalnej Grupy Działania ?Nad Drzewiczką? rozstrzygnięto konkurs fotograficzny ?Tu jest moje miejsce?? adresowany do młodzieży szkolnej z terenu gminy i miastaZdjęcie pt. ?Zima nad zalewem drzewickim? wykonał Adam WołonkiewiczPrzedmiotem konkursu były m.in. krajobrazy, zabytki, architektura, urokliwe miejsca Drzewicy i okolic oraz relacje z życia wsi, codziennej pracy lub wydarzeń. Każdy uczestnik mógł nadesłać maksymalnie pięć zdjęć wraz z krótkimi opisami. I chociaż w Drzewicy nie brakuje zabytków, to zdecydowana większość prac dotyczyła przyrody.
Oceny fotografii dokonała komisja w składzie: Andrzej Król (przewodniczący), Maria Teresa Nowakowska, Zofia Gwiaździńska, Irena Kwiecień i Anna Woźniak. Pod uwagę brała nie tylko poprawność techniczną, ale także spójność z tematem i wizję artystyczną.
Prace miały być oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, jednak starsza młodzież wykazała nikłe zainteresowanie tą formą artystycznej rywalizacji. Jury zdecydowało więc, że nagrody przewidziane dla tej grupy zostaną przyznane niezależnie od wieku uczestników.
Wśród nadesłanych prac kilka było naprawdę ciekawych. Członków komisji szczególnie zaintrygowały fotografie Kingi Czarneckiej ? ?W świetle zachodzącego słońca? i ?Szyszki modrzewia? oraz Adama Wołonkiewicza ? ?Zima nad zalewem drzewickim?. Bardzo podobały się także zdjęcia pt. ?Rosa na pajęczej sieci? oraz ?Wera ? mój psiak?, które wykonał Antek Kwaśniak. Michał Woźniak interesująco ukazał drzewicki zamek z okna swojego domu, Katarzyna Smolarska zatrzymała w obiektywie ?Mgłę o piątej nad ranem?, a Mateusz Kwaśniak znakomicie uchwycił ?Ławicę kijanek? w zlewisku w Radzicach Małych. Nie można nie wspomnieć o zdjęciach Jakuba Jaciubka, którego zainteresowały stare drewniane, kryte strzechą domy w jego rodzinnej miejscowości.
Dopiero po ocenie i wyborze najlepszych prac przewodniczący jury poinformował o tym, kim są autorzy poszczególnych fotografii. Wówczas okazało się, że zwycięzcami konkursu zostali Kinga Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy oraz Adam Wołonkiewicz ? uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Jaciubek (SP w Idzikowicach) oraz Antek Kwaśniak, Bartek Babisz, Michał Woźniak, Katarzyna Smolarska, Mateusz Kwaśniak (wszyscy SP w Drzewicy).
Był to pierwszy tego rodzaju konkurs zorganizowany przez LGD, ale na pewno nie ostatni. Jeśli więc kogoś nie skusiła świadomość, że zdjęcie może się znaleźć w wydawnictwach promujących Drzewicę, to być może zachęcą go atrakcyjne nagrody, bo takie właśnie LGD przygotowała dla laureatów. Wśród nich były dwa duże i sześć mniejszych plecaków turystycznych. Dla pozostałych uczestników organizatorzy postarali się o czapeczki, smycze reklamowe i długopisy promujące PROW. Projekt pn. ?Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja? współfinansowany jest bowiem ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.
Dodajmy, że laureaci odebrali nagrody i dyplomy w niedzielę, 19 czerwca podczas obchodów Dni Drzewicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »