tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wszystko o agroturystyce

 
Kolejne szkolenie LGDUczestnicy szkolenia w „Zamkowej”


Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” zorganizowała szkolenie na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych w ramach „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju” pod kątem rozwoju gospodarstw agroturystycznych. Spotkanie odbyło się we wtorek, 22 marca w restauracji „Zamkowa”. Między innymi dzięki informacjom zamieszczonym w Tygodniku Opoczyńskim w szkoleniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców gminy, która miała okazję zapoznać się zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętej agroturystyki.
Prelekcję poprowadziła Iwona Szymańska z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach – Rejon Opoczno, znakomicie poruszająca się w tym temacie. Przedstawiła podstawowe informacje dotyczące Leadera w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, wyjaśniła podstawowe pojęcia, prawne uwarunkowania zakładania i prowadzenia działalności agroturystycznej, wymagania jakościowe dotyczące gospodarstw agroturystycznych oraz czynniki wpływające na jakość usług.
Po przerwie obiadowej omówiono możliwości wsparcia finansowego działalności agroturystycznej, zakres kosztów kwalifikowalnych, okres realizacji operacji. Mieszkańcy zapoznali się z wzorami wniosków w sprawie tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw oraz różnicowania w kierunku działalności nierolniczej. Dowiedzieli się również jak je wypełniać.
– Umiejętność skutecznego przekazu obszernych zagadnień w przystępny sposób świadczy o profesjonalizmie i dużych kompetencjach prowadzącej. Nic dziwnego, że szkolenie spełniło swoje cele, co potwierdziły wysokie oceny samych uczestników – podsumowała kierowniczka biura LGD Monika Kalużna.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (716) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »