tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wrzesień w „ósemce”

 
Wzorem lat ubiegłych wytężona praca w Przedszkolu nr 8 rozpoczęła się wraz z przysłowiowym pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. Dyrektorka wraz z gronem pedagogicznym dokłada wszelkich starań, aby pobyt dzieci w przedszkolu był przede wszystkim bezpieczny, pełen zajęć dydaktycznych, ale również bogaty w atrakcje

Już po raz pięty w „ósemce” zorganizowano Przedszkolne Dożynki, których głównym celem jest kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych wśród dzieci. Oprawę imprezy przygotowały nauczycielki: Agnieszka Pietrasik, Iwona Pecyna i Dorota Jurek, natomiast barwnymi dekoracjami przystroiły przedszkolne podwórko Dorota Wijata i Anna Krajewska. Tegoroczna dekoracja z wszystkimi wykorzystanymi symbolami dożynkowymi takimi jak stragany, wiejskie zagrody, wóz pełen plonów rolniczych i wiele innych kolorowych atrakcji z pewnością była najpiękniejszą z dotychczasowych. Zaproszeni goście oraz rodzice przybyli na uroczystość byli zachwyceni.
W myśl tradycji dożynkowych starostami dożynek zostali Marzena Turlińska z Rady Rodziców i wiceburmistrz Janusz Macierzyński, którzy po otrzymaniu od dzieci wieńca dożynkowego zatańczyli pierwszy taniec inaugurujący imprezę. Cała uroczystość odbyła się z barwnym korowodem przeróżnych występów dzieci, przeplatanych przyśpiewkami ludowymi, które nawiązywały do wybudowania nowej sali gimnastycznej tak niezbędnej dzieciom. Następnie nadszedł czas na dożynkowy piknik rodzinny z degustacją tradycyjnych potraw przygotowanych przez pracowników kuchni przedszkolnej. Dzięki wspaniałej pogodzie, zaangażowaniu dzieci, organizatorów oraz sponsorów impreza była bardzo udana.
Należy nadmienić, że dzieci były przygotowane pod każdym względem do tak dużej imprezy. Kilka dni wcześniej poznały zasady troski o własne bezpieczeństwo. Na spotkaniu z policjantką Barbarą Stępień z KPP dzieci miały okazję obejrzeć najnowszy radiowóz jeżdżący po opoczyńskich ulicach. Wraz z paniami odpowiedzialnymi za organizację spotkania (Martą Wojciechowicz i Eweliną Tokarską) wręczyły policji własnoręcznie wykonaną pracę z logo przedszkola.
Na zakończenie dodajmy, że dyrekcja i grono pedagogiczne zachęcają do odwiedzania strony internetowej www.wikom.pl/p8opoczno/


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »