tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wrócił z Francji, leci do Grecji

 
Po zakończeniu kariery przez Małgorzatę Milczarek jedynym przedstawicielem LKK Drzewica w narodowej kadrze seniorów w slalomie kajakowym jest Grzegorz Kiljanek. Nasz eksportowy kanadyjkarz wrócił właśnie ze zgrupowania we Francji i już pakuje walizki przed kolejnym wyjazdemTrening na torze w Pau


Przygotowania do nowego sezonu kajakarstwa górskiego wchodzą w ostatnią fazę. Najlepsi polscy slalomiści budują formę głównie za granicą, gdzie cieplejszy klimat pozwala trenować na wodzie praktycznie przez cały rok.
Od 9 do 20 lutego dziewięcioosobowa kadra Polski na czele z Grzegorzem Kiljankiem z LKK Drzewica uczestniczyła w obozie szkoleniowym we Francji. Kadrowiczom towarzyszyło kilkoro zawodników z innych polskich klubów. Górale przebywali w Pirenejach.
– Najpierw pływaliśmy na górskiej rzece w Saint–Pe¶–de–Bigorre. W drugim tygodniu skala trudności była zdecydowanie większa, ponieważ mieliśmy okazję trenować na bardzo wymagającym sztucznym torze slalomowym w Pau – mówi Grzesiek. – Pogoda dopisała i plan szkoleniowy został wykonany.
Po powrocie do Polski kanadyjkarz przyjechał do rodzinnej Drzewicy, by przez kilka dni trenować na obiektach LKK, jednak już w najbliższy poniedziałek znowu rusza za granicę. Tym razem do Grecji. Podopieczni nowego trenera reprezentacji Janusza Żebrackiego przez trzy tygodnie będą szlifować formę na torze olimpijskim w Atenach.
Czasu zostało niewiele, bo początek sezonu już w kwietniu. Pierwsze znaczące zawody odbędą się w Krakowie (Krakowskie Slalomy, 9–10 kwietnia) i Liptowskim Mikulaszu na Słowacji (Liptowskie Slalomy, 23–24 kwietnia). Wtedy dowiemy się jaką dyspozycję prezentują górale na progu sezonu.
Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Polskiego Związku Kajakowego, kwalifikacje do kadry narodowej seniorów zostaną rozegrane w maju. Ich pierwszym etapem będzie Tatra Slalom w Liptowskim Mikulaszu zaplanowany na 13 i 14 maja. Tydzień później slalomiści stoczą bój w Krakowie. Po tych zawodach poznamy ścisły skład reprezentacji Polski, który weźmie w najważniejszych regatach sezonu.
Mistrzostwa Europy Seniorów w slalomie kajakowym zaplanowano na 11 i 12 czerwca w hiszpańskim La Seu de Urgell. Potem rozpocznie się cykl Pucharu Świata. Zawody odbędą się kolejno w Tacen w Słowenii (25–26 czerwca), L'Argentiere la Basse we Francji (2–3 lipca), niemieckim Markkeebergu (9–10 lipca) i Pradze (12–14 sierpnia).
W międzyczasie zostaną przeprowadzone regaty przedolimpijskie w Broxbaurne w Wielkiej Brytanii (28–31 lipca) a także LXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie 6–7 sierpnia. O medale Mistrzostw Świata Seniorów slalomiści będą walczyć od 7 do 11 września w Bratysławie. Miejmy nadzieję, że do grona faworytów zaliczany będzie Grzegorz Kiljanek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »