tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wolontariusze stawiają na edukację

 
W sobotę, 9 marca podopieczni, członkowie i wolontariusze Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka do Warszawy została zorganizowana w ramach realizacji zadania własnego DCW. Jego koordynatorką była Katarzyna Kothe


Od listopada 2010 roku Centrum Nauki Kopernik przyciąga rzesze zwiedzających. Zachęca do osobistego zaangażowania się w poznanie i zrozumienie świata oraz wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas.
Dzięki staraniom Drzewickiego Centrum Wolontariatu to największe centrum nauki w Polsce odwiedziła prawie czterdziestoosobowa grupa mieszkańców Drzewicy i okolic. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję obejrzeć i samodzielnie przetestować ponad 450 interaktywnych eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, co przyniosło wszystkim mnóstwo radości.
? Połączenie nauki, sztuki, technologii i multimediów spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów ? ocenia prezes DCW, Dominik Niemirski.
Wizyta w CNK była największą, ale nie jedyną atrakcją dnia. Specjalnie dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę ? pożywne zestawy ufundowane przez McDonalda.
? Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w wycieczce, a firmom, które nas wsparły, za pomoc finansową ? dodaje prezes DCW. ? W przyszłości postaramy się zorganizować kolejne wyjazdy edukacyjne.
Drzewicka grupa przed wejściem do Centrum Nauki KopernikPodczas zwiedzania interaktywnych eksponatów


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »