tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Wokół drzew

 
Do naszej redakcji przyszedł zaniepokojony czytelnik, który poinformował nas o tym, że przy hotelu robotniczym na ul. Przemysłowej, nie tak dawno wycięto piękne świerki. Czy ludzie nie mają wyobraźni, czy w szkole nie uczyli się, że im większa ilość drzew tym lepiej? ? mówił oburzony. Jak jest lato to każdy chce usiąść w cieniu, a co będzie jeśli wszystkie drzewa zostaną ścięte. Jeśli ktoś robi to dla bezpieczeństwa, to ja nie chce takiego bezpieczeństwa ? mówił


Zadzwoniliśmy do Wydziału Gospopdarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego i zapytaliśmy, dlaczego drzewa zostały ścięte?
Dowiedzieliśmy się, że faktycznie świerki zostały ścięte, ale na wniosek mieszkańców hotelu, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo. Były to bardzo duże drzewa, oddalone od budynku tylko o metr góra dwa. Kiedy tylko wiał wiatr bardzo rozrośnięte gałęzie uderzały o szyby i groziły ich wybiciem. Dlatego w magistracie wydano zgodę na ścięcie tych drzew. W ich miejsce mają być zasadzone nowe, ale takie, które w perspektywie kilkunastu lat nie będą stwarzać zagrożenia.
Problem nie tylko wycinki, ale nawet przycinania drzew to temat gorący wśród mieszkańców naszego miasta. Piszemy o nim wielokrotnie na łamach naszego tygodnika. Jak widać ilu zwolenników, tyle samo przeciwników. Można by rzec, że trzeba tylko współczuć tym, którzy wydają decyzję o ewentualnej wycince. Jednych bulwersuje przycinanie i wycinanie drzew, drudzy z kolei mają żale i pretensje, że drzewa zasłaniają okna, ograniczają widoczność, gałęzie uderzają o szyby, powodując zagrożenie. Trudno dziwić się, że dla urzędników, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest sprawą priorytetową.
Może w przyszłości sadząc drzewa trzeba spojrzeć na sprawę z większej perspektywy i wybrać nie tylko odpowiedni gatunek, ale także odpowiednie miejsca zasadzenia.
Tymczasem zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, powinni starać się spojrzeć na sprawę z drugiej strony, bo nie od dziś wiadomo, że kij ma dwa końce.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »