tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Wizytacja biskupa

 

W niedzielę, 8 listopada w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, odbyła się trzecia kanoniczna wizytacja pasterska biskupa pomocniczego radomskiego Adama Odzimka.
Zapoczątkowała ją msza poprzedzona uroczystym powitaniem. Po krótkiej recytacji wierszy, przedstawiciele parafii, ubrani w ludowe stroje opoczyńskie, wręczyli mu kwiaty i ciasto.
W dalszej części mszy, sprawozdanie ze swej działalności przedstawił proboszcz Mieczysław Głogowski. W dość długim przemówieniu ukazał historię parafii oraz stan życia duchowego jej członków. Oznajmił też zebranym plany dotyczące remontu kościoła. W szczególności chodzi o zamontowanie w podłodze układu grzewczego, który znacznie zmniejszy koszty ogrzania budynku.
Na koniec biskup serdecznie podziękował za wszystkie życzenia, piękny śpiew i recytację, po czym udzielił zebranym błogosławieństwa. Po mszy spotkał się z grupami młodzieżowymi (scholą i oazą) oraz z chórem.
Następna msza miała zdecydowanie odmienny charakter od poprzedniej. Uczestniczyli w niej bowiem przedszkolaki (z przedszkoli nr 2, 5, 6, 8) oraz dzieci ze szkół podstawowych, razem ze swoimi rodzicami.
Maluchy ubrane w regionalne stroje ludowe, przywitały pasterza ujmującą recytacją poezji.
Na początku swej homilii bp Adam Odzimek powitał serdecznie wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci. Wspomniał o swojej ostatniej wizycie w parafii, z kwietnia 1995 roku.
Nawiązując do słów niedzielnej ewangelii, przypomniał w jak ciężkiej sytuacji ekonomicznej znajduje się wiele rodzin w naszej ojczyźnie. Podziękował osobom i placówką, śpieszącym im z pomocą. Dostrzegając wiele problemów nurtujących rodziców, starał się wesprzeć ich w tym wielkim i trudnym dziele, wychowania dzieci i młodzieży.
Następnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami ustawili się wzdłuż ławek, na całej długości świątyni. Biskup pobłogosławił osobiście każde dziecko, kładąc na głowach swe ręce. Każdemu z nich ksiądz proboszcz wręczył obrazek.
Na zakończenie odbyła się krótka akademia, na której maluchy mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały. Biskup był niezwykle zadowolony, uśmiech nie znikał z jego twarzy.
W ramach wizytacji odbyły się jeszcze trzy msze, na których pasterz spotykał się z grupami modlitewnymi, chórem parafialnym, z księżmi i katechetami oraz z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »