tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wizyta biskupa

 
W czwartek, 11 lutego parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wizytował biskup pomocniczy radomski Adam Odzimek. Program pobytu zakładał m.in. odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Przedszkolu nr 2

Mimo zimowej aury za oknami Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi przyjął biskupa Odzimka bardzo gorąco. Na wstępie podopieczni placówki wręczyli zacnemu gościowi piękny drewniany różaniec a potem zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez instruktora Łukasza Mrozikowskiego i Izabelę Głochowską. Przed delegacją i zaproszonymi gośćmi wystąpił zespół „Jutrzenka” wzbudzając autentyczne wzruszenie gości. Bardzo radosny i żywiołowy był z kolei pokaz w wykonaniu dzieci z grupy integracyjnej z Przedszkola nr 8. Spontaniczne reakcje przedszkolaków wywołały uśmiech na twarzach widzów.
W części oficjalnej biskup Odzimek nawiązał do przypadającego właśnie 11 lutego Światowego Dnia Chorego. Podkreślił, jak ważną rolę pełni fundacja „Ostoja” opiekująca się osobami niepełnosprawnymi i z zaburzeniami psychicznymi. Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Mieczysław Głogowski przypomniał historię powstania placówki i podziękował wszystkim, którzy wspierają jej działalność. Burmistrz Jan Wieruszewski poinformował o planach rozszerzenia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy. Na zakończenie prezes fundacji Agnieszka Sobol zaprosiła wszystkich na obiad.
Kolejnym punktem wizytacji były odwiedziny w Przedszkolu nr 2 - najstarszej placówce tego typu w Opocznie. Przy ul. Szkolnej 11 najmniejsze przedszkole w mieście działa od przeszło 70 lat. Panuje tu wyjątkowo rodzinny klimat. Tę atmosferę domowego ciepła można było wyczuć podczas czwartkowej uroczystości.
Ks. biskupa powitali przedstawiciele najstarszego i najmłodszego pokolenia integralnie związanego z Przedszkolem nr 2, natomiast dzieci z grupy „Kubusia Puchatka” zaprezentowały wesoły popis słowno-taneczny przygotowany przez Ewę Zawadę.
Nie mogło zabraknąć upominku dla biskupa. W imieniu całej społeczności przedszkola dzieci z grupy „Krasnali” wręczyły gościowi bieżnik opoczyński oraz czapkę maciejówkę, którą biskup oczywiście przymierzył. Trzeba przyznać, że jest mu w niej do twarzy. Moment przekazania prezentu uświetniła recytacja autorskiego wiersza pani Ewy Sałaj. Dyrektorka przedszkola Alicja Jurek wręczyła również płytę DVD z występem dzieci podczas wizyty biskupa w kościele parafialnym.
W słowach skierowanych do wszystkich przybyłych biskup Odzimek podziękował za wspaniałe przyjęcie podkreślając wyczuwalną atmosferę tego miejsca. Widać było doskonały kontakt biskupa z dziećmi, które otoczyły gościa i zadawały mu wiele pytań. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie z pracownikami przedszkola. Na zakończenie biskup wpisał się do kroniki przedszkolnej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »