tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Witaj szkoło

 


Jak Polska długa i szeroka w poniedziałek rano na drogach i ulicach bez trudu można było spotkać dzieci i młodzież w odświętnych strojach. Nie inaczej było i na terenie powiatu opoczyńskiego, a to za sprawą inauguracji kolejnego roku szkolnego.
Bez obowiązkowego wysłuchania mądrości ministerialnych uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjanych rozpoczęli kolejny rok swojej edukacji a pracownicy oświaty kolejny rok kolejny reformy.
W inauguracji roku szkolnego towarzyszyliśmy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kraśnicy. Placówki, która początkowo miała być przekształconą w szkołę społeczną, potem jednak się wybroniła, bo do końca nie wiadomo jaka będzie sieć placówek oświatowych prowadzonych przez gminę. Według ostatnich danych wizja przekształcenia szkoły w społeczną, prowadzoną przez stowarzyszenie, oddala się. W związku ze zmianami w sieci szkół w gminie Poświętne do SP w Kraśnicy zgłosiło się dziewięcioro dzieci, głównie z Buczka, należącego do zlikwidowanego obwodu szkoły w podstawowej w Dębie. Przejście tych dziewięciorga dzieci spowodowało, że szkoła w Kraśnicy liczyć będzie 71 uczniów i co za tym idzie nie będzie można jej przekształcić w szkołę społeczną. Nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów finansowych placówki. Nadal klasy 0?III będą łączone, nadal w klasie szóstej będzie jedynie sześcioro uczniów, ale za to w klasie zerowej będzie ich jedenaścioro. Oznacza to że za rok, po odejściu obecnej klasy szóstej i przejściu do klasy I dzieci z obecnej zerówki sytuacja powinna ulec dalszej poprawie. No cóż. Pożyjemy, zobaczymy.
2 września dzieciaki, którym na szczęście zupełnie obce są problemy związane z finansowaniem placówek szkolnych, raczej z uśmiechem na twarzy zamiast wielkiego przejęcia, uczestniczyły w uroczystej inauguracji roku szkolnego. Po wymianie najważniejszych uwag i omówieniu największych wrażeń z minionych wakacji uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wysłuchali hymn, obejrzeli krótki program artystyczny, dyrektorka szkoły przedstawiła nauczycieli i dzieciaki rozeszli się do klas. Nauka i praca zacznie się od jutra.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (843) z dnia 6 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »