tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wirowali na parkiecie

 
W sobotę, 31 marca, z udziałem kilkuset tancerzy reprezentujących kluby i zespoły tańca nowoczesnego z całej Polski, odbył się jubileuszowy X Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży ?Złote Baletki 2012?

Festiwal w hali ZSS nr 3 otworzył burmistrz Jan Wieruszewski, witając zawodników i ich opiekunów, życząc wszystkim najwyższych ocen sędziowskich i jak najlepszych wrażeń. Potem parkiet należał już do solistów, duetów, formacji i miniformacji tanecznych.
Każdego roku festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko ze strony widzów, ale także samych uczestników. Organizatorzy potwierdzają, że wielu tancerzy odwiedza nasze miasto ze względu na wyjątkowe podejście do zawodników. Każdy tancerz, bez względu na ilość zawodników w danym klubie, otrzymuje medal. Takich zawodów dziś już się nie spotyka.
W tegorocznej edycji wzięli udział tancerze z dziesięciu klubów. Przyjechali do nas z Warszawy, Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa, Wrocławia, Łowicza, Łodzi, Wolborza, Grodziska Mazowieckiego, Tomaszowa Mazowieckiego. Nie mogło zabraknąć także reprezentantów Opoczna.
Wśród solistów zaprezentowało się blisko 150 osób, 18 duetów, 20 miniformacji i ponad 40 formacji w takich kategoriach tanecznych jak disco dance, hip?hop, inne formy i dance show. Gościem festiwalu była Elżbieta Kubiec ? komendant XXXIX Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbywa się co roku w Kielcach. Najlepsze formacje i miniformacje otrzymały nominacje do tego festiwalu.
Z uwagi na dużą liczbę uczestników, prezentujemy tylko wyniki tancerzy z klubu tanecznego KS Aster. Złoto zdobyli: Weronika Skorupa, miniformacja inne formy juniorów młodszych, mini formacjainne formy juniorów. Srebro wytańczyli: Patrycja Nowak, miniformacja DD młodzików, formacja DD młodzików. Brązowe medale otrzymali Monika Rybak, formacja DD juniorów młodszych, miniformacja inne formy juniorów, formacja dance show juniorów. Czwarte miejsce zajęły formacje DD juniorów młodszych oraz formacja DD juniorów.
Podczas jubileuszowej edycji odbyły się również rywalizacje grup początkujących. W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła grupa tańca arabskiego, drugie ? maluszki tańczące układ z parasolkami, a trzecie dzieci tańczące układ ?Witajcie w naszej bajce?. Wśród dzieci starszych pierwsze miejsce wytańczyła grupa z tańcem arabskim, drugie grupa hip?hopowa, a trzecie grupa disco dance.
Organizatorami festiwalu były MDK, Urząd Miejski i Klub Sportowy Aster. Festiwal przebiegł bardzo sprawnie i bez najdrobniejszych opóźnień, a to bardzo chwalili sobie uczestnicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »