tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wiosenny rajd PTTK

 
Witali wiosnę i wykonywali ozdoby wielkanocne

W środę, 24 marca członkowie opoczyńskiego oddziału PTTK z ZSS nr 1 i ZSS nr 3 wzięli udział w wiosennym rajdzie do Bielowic. Piętnastoosobową grupą z „jedynki” opiekowała się Iwona Brzozowska, natomiast uczniowie „trójki” (25 osób) maszerowali pod opieką Małgorzaty Jędrasik i Marty Krajewskiej-Witos. Trasa rajdu biegła z Opoczna do Bielowic i z powrotem. Liczyła łącznie około 20 km.
Jak co roku, dzięki uprzejmości Józefa Dąbrowskiego w Izbie Tradycji w Bielowicach młodzież miała okazję uczyć się wykonywania pisanek i palm wielkanocnych. Nauczycielkami były twórczynie ludowe miejscowego ośrodka: Helena Bednarczyk, Paulina Bendesz i Iwona Wieruszewska.
Na zakończenie imprezy odbył się konkurs wiedzy o wiośnie. Wzięło w nim udział siedem osób. Pierwsze miejsce zajęła Ania Chojnacka z ZSS nr 3, drugie Dawid Stępień z ZSS nr 3, natomiast na trzech równoległych trzecich miejscach sklasyfikowano: Patryka Baszuka z ZSS nr 1 , Marcina Fitę z ZSS nr 3 i Olę Kowalczyk z ZSS nr 3.
Nagrody, m.in. turystyczne foldery i mapy, ufundowała z własnych zbiorów prezes oddziału PTTK Halina Kaftan. Pamiątkami będą również okolicznościowe plakietki, które otrzymali wszyscy uczestnicy rajdu.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »