tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wigilia w „Pinokio”

 

We wtorek, 21 grudnia świąteczna atmosfera zagościła w Świetlicy Środowiskowej „Pinokio”. Podopieczni świetlicy wystawili tego dnia „Bajkowe jasełka” po czym wspólnie z opiekunami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do wieczerzy wigilijnej.
W tym wyjątkowym dniu świetlicę odwiedzili przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, instytucji wspierających działalność placówki oraz sponsorzy – członkowie zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Przybyli goście obejrzeli jasełka, w których wystąpiło 25 podopiecznych świetlicy. Tradycyjną wigilijną opowieść zaprezentowali nawiązując do ulubionych bajek – ich postaci pojawiły się przy żłóbku betlejemskiej stajenki. W świetlicy rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy, wprowadzając rodzinną, świąteczną atmosferę.
Po przedstawieniu przyszedł czas na dzielenie opłatkiem i świąteczne życzenia. Nie zabrakło również upominków – nie tylko od gości, ale również od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i okręgowego zarządu PKPS w Łodzi, które ufundowały słodycze i zabawki.
Spotkanie zakończyła wspólna wieczerza wigilijna, na której podano potrawy przyrządzone przez pracowników świetlicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »