tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wielkie kolędowanie

 
W czwartek, 9 grudnia w MDK odbyły się rejonowe eliminacje IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie – Radom 2010”. Najlepsi będą reprezentować nasz region w finale, który odbędzie się 28 i 29 grudnia w Radomiu

Do eliminacji rejonowych zgłosili się soliści, zespoły wokalno–instrumentalne oraz chóry – nie tylko z naszego powiatu, ale również z Lubochni, Tomaszowa Mazowieckiego, Końskich, Myślakowic, Ksawerowa, Czerniewic, Rudy Malenieckiej, Gielniowa i Nowego Glinnika. W przesłuchaniu wzięło udział 58 podmiotów wykonawczych. W MDK rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Wystąpienia oceniało jury pod przewodnictwem ks. Dariusza Sałka. W jego składzie znaleźli się również Sylwester Hernik, Zofia Krzętowska, Aleksandra Mlonka, Wojciech Turek i Agata Andrzejewska. To oni zdecydowali, że w finale przeglądu, który odbędzie się 28 i 29 grudnia w Radomiu, wystąpią: Chór JP2 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Opocznie, zespół śpiewaczy „Sitowianki” z Sitowej, Karolina Nowakowska z Klubu Garnizonowego z Nowego Glinnika, duet „Falko” – Agnieszka Grzegorczyk i Kamila Musiał z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Fałkowie oraz Dominika Warsicka z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Lubochni. Ponadto jury wyróżniło: Kamilę Biniek, instruktora muzyki z MDK w Opocznie, Katarzynę Wróbel z MDK w Opocznie, zespół wokalno–instrumentalny „Sokoliki” z parafii pw. NNMP w Opocznie, zespół wokalny z klasy IB ZSS nr 3, Annę Pękalę z SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Krystiana Jurka z ZS im. J. Brzechwy w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »