tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wielkanocnie w MDK

 
W środę, 20 marca, w MDK odbyło się oficjalne podsumowanie pierwszego konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Wielkanocne Impresje". Przedsięwzięcie miało zasięg powiatowy


Jury w składzie pomysłodawczyni konkursu, przewodnicząca, starsza instruktorka plastyczka MDK Lidia Stanek oraz członkinie instruktorka MDK Aleksandra Mlonka i Elżbieta Kossowska, postanowiły dopuścić do wystawy wszystkie 28 zgłoszone prace, wykonane przez 140 uczestników oraz 30 opiekunów niepełnoletnich twórców. Ocenę prac zostawiły internautom. To zupełnie nowy pomysł w powiecie opoczyńskim. Podsumowano, że łącznie na wszystkie prace oddano 3794 głosów. Można było głosować od 16 do 18 marca i w tym czasie zainteresowanie internautów konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania jury, bowiem licznik odnotował prawie 21000 wejść! Główną nagrodą była możliwość prezentacji zwycięskich prac w MDK, które jednocześnie stały się dekoracją świąteczną placówki.
Jury postanowiło podzielić uczestników konkursu na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej, do której zaliczyło przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, zwyciężyła praca dzieci z Przedszkola nr 6 z grupą żłobkową, na którą internauci oddali 754 głosy. Drugie miejsce zdobył Kornel Nowak z Ośrodka Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy z 722 głosami, a na trzeciej pozycji uplasowało się Przedszkole nr 8, które zdobyło 187 głosów.
W drugiej kategorii, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, bezkonkurencyjne okazały się Patrycja Białowąs i Paulina Kupis z ZSP nr 1, które zdobyły 854 głosy. Drugie miejsce zajęła Karolina Sosnowska, również z ZSP nr 1, na której pracę zagłosowało 192 internautów. Tuż za nią znalazły się Lidia Pawlak i Paulina Piątkowska z ZSS nr 2, które dostały 100 głosów.
W kategorii dorosłych i instytucji, wygrała 136 głosami praca Katarzyny Kulety. Na drugiej pozycji uplasowała się Wiesława Dyjas (obie z Opoczna), która zdobyła 66 głosów, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kasińska z Drzewicy, na której pracę zagłosowało 18 osób.
Podczas podsumowania przyznano także nagrodą specjalną, "Kartkę świąteczną MDK". Otrzymała ją Maria Wolańska z ZS im. Jana Brzechwy.
Każdy wyróżniony uczestnik otrzymał nagrody i dyplomy, a wszyscy biorący udział w konkursie dostali od organizatorów słodki upominek. I choć pomysł by konkurs plastyczny rozstrzygać w drodze glosowania nie bardzo nam przypadł do gustu, to nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »