tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wielkanocna "czwórka"

 
Wielkanoc za pasem, dlatego przedszkolanki z "czwórki" postanowiły umilić czas oczekiwania swoim podopiecznym, poprzez przybliżenie im regionalnych tradycji związanych właśnie ze świętami

Z związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, dzieci w piątek, 15 marca udały się do Bielowic. Przedszkolaki zwiedziły izbę ludową, po której oprowadziła je Zofia Pacan. Twórczyni ludowa opowiadała dzieciom o tym, jak własnoręcznie ozdabiała dawniej swój dom na święta wycinankami, kwiatami z bibuły oraz pająkami. Oglądając eksponaty, zobaczyły także jak dawniej wykonywano tkaniny, jak wygląda krosno oraz dowiedziały się od twórczyni, że kiedyś ubrania zamiast w szafie trzymano w specjalnie przeznaczonej do tego celu skrzyni.
Po wycieczce, przedszkolaki z najstarszej grupy postanowiły umilić służbę żołnierzom stacjonującym w Afganistanie. Pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Karbownik wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla żołnierzy. Jak tradycja każe, na kartkach świątecznych nie brakowało jajek i żółtych kurczątek, by przebywający na misjach choć przez chwilę poczuli się jak w domu?


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »